Atypické palety jsou určeny k jednorázovému transportu zboží

Atypické palety nejen k jednorázovému transportu zboží
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 10.9.2023 | Auto-moto, logistika

Praha (Pressweb) - Název europaleta vám určitě něco říká. Jde o palety, které se vyrábějí pro oběh zboží v Evropě a jejich výrobu, rozměry i kvalitu určují mezinárodní, ale i české normy. Jsou čtyřcestné, to znamená, že je vidle vysokozdvižného vozíku mohou nabírat ze všech čtyř stran, mají rozměry 1200 x 800 x 144 milimetrů, charakteristické pro ně jsou dvě podlahy – opěrná a ložná, skládají se celkem z jedenácti prken (přířezů a svlaků), devíti špalíku a 78 hřebíků. Existují však palety s jinými rozměry i stavbou. Atypické palety jsou určeny zejména k jednorázovému transportu zboží a břemen, které se nehodí pro standardní palety.  

Atypické palety mohou být ze dřeva, dřevotřísky či z plastu

Atypické palety mohou být ze dřeva, plastu, dřevotřískových desek nebo z kartonu. Firmy, které se zabývají výrobou palet, jsou většinou ochotny a schopny tyto přepravní podložky vyrobit na míru podle předložené dokumentace. Atypické palety mohou mít ložnou podlahu bez mezer pro velkoplošné materiály. Na jejich výrobu se obvykle využívají OSB desky. Výrobci těchto atypických podložek se však drží určitých standardů, například proti dřevokazným houbám a plísním tyto palety ošetřují tepelně bez použití chemických prostředků. Pak je mohou opatřit certifikátem IPPC, který vyžadují evropské země.

Čs. norma povoluje palety s desítkou různých rozměrů

Atypické palety mohou být pro někoho také palety, které mají jiný rozměr než palety EUR nebo EPAL. Podle českých norem existují standardní podložky o deseti různých rozměrech, které se liší i nosností. Jejich požadavky na kvalitu dřeva, manipulaci s vysokozdvižnými vozíky či technologii výroby jsou však stejné, jako při výrobě europalet. Samozřejmě jsou nejběžnější rozměry 1 200 x 800 milimetrů, ale podle českých norem jsou standardní palety až do rozměru 2 400 x 1 600 milimetrů. Podle velikosti se liší také jejich nosnost. Europalety mají garantovanou nosnost 1 500 kilogramů, kdežto největší standardní paleta podle čs. normy má nosnost až 2 500 kilogramů.

 

Témata: atypická paleta, dřevěné palety, prodej atypických palet, výroba atypických palet | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300