Recitál Dagmar Peckové

Zadavatel: Josef Krečmer | 9.5.2017 | Kultura, hudba, divadlo

Pardubice (Pressweb) - Návštěvníky Pardubického hudebního jara čekají další výjimečné koncerty. Tentokrát se podvakrát můžeme těšit na Dagmar Peckovou a komorní soubor Barocco Sempre Giovane. Koncerty se uskuteční 9. května od 19:00 hodin v Kostele sv. Bartoloměje v Kolíně a pak hned ve čtvrtek 11. května od 18:00 hodin v Kostele sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě.

Na programu budou díla J. S. Bacha, A. Vivaldiho, G. F. Telemanna, G. Bizeta nebo například
i Antonína Dvořáka.

Dagmar Peckovou jistě nemusíme dlouho představovat. Tato světoznámá česká operní pěvkyně, držitelka ceny Thálie, absolvovala Pražskou konzervatoř a operní studium v Drážďanech. Během své operní kariéry působila v angažmá v drážďanské Semperoper, Státní opeře v Berlíně na pódiích řady dalších významných světových scén. Například ve Stutgartu, Ženevě, Mnichově, San Franiscu, Paříži, Barcelóně nebo londýnské Královské opeře Covert Garden. Spolupracovala s významnými světově proslulými dirigenty a prestižními orchestry. Za všechny jmenujme například London Symphony, BBC Symphony, Cleveland Symphony, Česká filharmonie, NHK Symphony Orchestra Tokyo a mnohé další.  Tato významná operní pěvkyně vystoupí na společném koncertě s komorním souborem Barocco Sempre Giovane.

Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé) je komorní soubor složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků. Specializuje se na interpretaci skladeb vrcholného baroka, nevyhýbá se však ani jiným slohovým obdobím. Soubor byl založen v roce 2004. Od té doby má za sebou již stovky významných koncertů, je zván na domácí i zahraniční hudební festivaly (Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival Brno, Festival Concentus Moraviae, MHF České doteky hudby, Pardubické hudební jaro, atd.).  Kromě toho pořádá vlastní abonentní cykly koncertů. Za dobu své existence měl možnost spolupracovat s předními českými i zahraničními sólisty (Giulliano Carmignola, Václav Hudeček, Ivan Ženatý, Pavel Šporcl, Josef Špaček, Jan Mráček a dalšími), i s celou řadou vynikajících mladých hudebníků, laureátů mezinárodních interpretačních soutěží.

Koncertním mistrem tohoto komorního seskupení je vynikající houslistka Iva Kramperová.  

Kromě toho se ještě na koncertě ve Vysokém Mýtě návštěvníci mohou těšit i na vynikajícího českého varhaníka Pavla Svobodu.

Varhaník Pavel Svoboda je absolventem konzervatoře v Pardubicích a AMU v Praze. Již při studiu na konzervatoři v Pardubicích získal 1. cenu na Mezinárodní soutěži mladých varhaníků v Opavě
a obdržel Cenu interpretace od Nadace Český hudební fond. Je nositelem 1. ceny a titulu Laureáta z Mezinárodní interpretační soutěže Brno, druhé ceny z Mezinárodní varhanní soutěže Petra Ebena
a třetí ceny z mezinárodní soutěže v Německu, konané v rámci 36. ročníku Internationale Orgelwoche Korschenbroich. V roce 2013 se stal laureátem soutěže Pražské jaro, v roce 2016 získal 2. cenu a titul Bachpreisträger v prestižní mezinárodní soutěži v Lipsku. Spolupracuje se souborem Barocco sempre giovane, jako sólista vystupuje s orchestry, účinkuje na hudebních festivalech v ČR i v zahraničí. Hru na varhany vyučuje na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové a je vedoucím Oddělení historicky poučené interpretace na Hudební a taneční fakultě AMU v Praze.

Pardubické hudební jaro stále pokračuje. Ještě se můžete těšit například na koncert Queen Symphonic v Chrudimi nebo na Slavnostní závěrečný koncert se sopranistkou Evou Urbanovou. Více informací o programu naleznete na webových stránkách festivalu www.pardubickehudebnijaro.cz.

 

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Josef Krečmer

Sukova třída 1260
530 02 Pardubice
Kontaktní osoba: Josef Krečmer
info@barocco.cz
+420 775 370 600
Barocco sempre giovane, o.p.s.
Sukova třída 1260
530 02 Pardubice
Česká republika
info@barocco.cz
Tel: +420 775 370 600