Hutní materiál, například trubky a kari sítě, má široké využití

Hutní materiál
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 7.1.2022 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Co mají společného traverzy, kari sítě nebo trubky? Jde o hutní materiál, který má široké využití. Například pod lidovým označením traverzy se skrývají ocelové profily, které se liší tvarem průřezu. Základní druhy jsou podle velkých písmen I, U, H, T a L, ale jsou i odvozené tvary podle různých rozměrů průřezových ramínek, například IPE, UPE či HEA. Jako nosníky se uvádějí také jakly či jekly, což jsou uzavřené profily čtvercového nebo obdélníkového průřezu. Z ocelových profilů se sestavují konstrukce skladových hal, pavilonů či stadionů. Výhodou staveb z ocelových konstrukcí je rychlá výstavba a nižší náklady.  

Hutní materiál je také betonářská ocel

Mezi hutní materiál patří také betonářská ocel. Jde o ocelové tyče různého průměru, které mají na svém povrhu výstupky, tzv. žebírkování. To umožňuje pevnější spojení s betonem, protože beton se přichytí na větší plochu ocele. Na škodu není ani mírná koroze, která plochu ocele ještě zvětšuje. Spojením ocele a betonu vzniká železobeton, který je znám už více než sto let. Tento materiál využívá vlastností obou složek, od betonu má vynikající odolnost vůči tlaku, a od ocele získává odolnost vůči tažné síle. Další betonářskou ocelí jsou kari sítě, které také patří pod hutní materiál. Používají se na betonování velkých vodorovných ploch.

Bezešvé trubky slouží pro vedení plynu a tekutin pod tlakem

Pod kategorii hutní materiál patří také plechy a trubky. Oba druhy hutních výrobků se vyrábějí ve válcovnách. Plechy se používají jako střešní krytina a v karosářském průmyslu. Trubky, které se dělí na svařované a bezešvé, se vyrábějí jednak válcováním za tepla i za studena, a také protahováním a vytlačováním. Svařované trubky, které se zhotovují z ocelového pásu, který se svine do trubky a automaticky se svaří, nacházejí uplatnění zejména v konstrukčních stavbách. Bezešvé trubky slouží pro vedení tekutin a plynů pod tlakem.

 

Témata: hutní materiál, trubky, ocelové profily, tyče, I profily | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300