Provizorní firemní školka v Brtnici znovu otevírá. Tentokrát pro Ukrajince

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 4.3.2022 | Politika, společnost

Brtnice (Pressweb) - 4. 3. 2022: Prvních pět dětí přivítala improvizovaná školka, kterou pro děti ukrajinských uprchlíků otevřela rodinná firma START Zelený. Počítají s tím, že budou schopní výhledově přijmout ještě dalších třináct školáčků. 

„Znovu jsme pro děti připravili prostory, aby nemusely celý den být jenom na ubytovně. Další místa nabízíme i ostatním ukrajinským dětem, které jsou poblíž,“ říká iniciátorka pomoci Lucie Zelená.

Dětem je k dispozici rodinný dům na sádkách v Brtnici, kde je spousta hraček, odrážedel, kol, oplocená prostorná zahrada a hospodářská zvířata, která mohou děti chodit krmit. „Kdyby nám nepřálo počasí, máme připravenou i velkou zásobu výtvarných potřeb, pastelek, vodovek, nůžek, plastelíny, omalovánek, ale i lega a jiných věcí,“ vyjmenovává Lucie Zelená.

Firemní kolegové pomáhají ženám a dětem vyřizovat potřebné dokumenty, pojištění, případně pracovní víza. „Některým ženám už jsme nabídli i práci,“ potvrzuje jednatelka firmy.

„Je neuvěřitelné, jak všichni táhnou za jeden provaz! Hodně lidí, zaměstnanci i místní, chce pomáhat, všichni jsme se semkli a každý nabízí, co umí. Někdo dopravu, někdo oblečení, taky přišla nabídka, aby se děti chodily večer koupat k jedné rodině, která si nedávno pořídila novou vanu,“ vyjmenovává namátkou Lucie. „Kolegyně Ivana ze stavebnin tuto sobotu bere děti na celé odpoledne do jihlavské zoo,“ dodává další příklad.

Firma tak navázala na svůj dva roky starý nápad, kdy podobným způsobem reagovala na kovidovou pandemii a umožnila zaměstnaným maminkám, aby mohly chodit do práce.

O víkendu posílají pomoc na Ukrajinu, rádi by vyzvedli matku s dcerou

Není to jediná pomoc. Zelení spolu s městem Brtnice a dobrovolnými hasiči z Panské Lhoty uspořádali sbírku věcí, které lidé na Ukrajině teď potřebují ‒ o víkendu by chtěli první dodávku dovézt na východ. „Rádi bychom také přivezli do bezpečí ženu Natali se sedmiletou dcerou, která sedí v Charkově ve sklepě s dcerou na klíně a denně nám posílá fotky a zprávy, že ještě žije,“ uzavírá Lucie Zelená.

::

Rodinná firma START Zelený podniká ve stavebnictví už od roku 1990. Zaměřuje se zejména na oblast pozemního stavitelství: bytová a administrativní výstavba, rekonstrukce památkově chráněných objektů, snižování energetické náročnosti budov a realizaci vodohospodářských projektů. Podnik provozuje i vlastní prodejny: stavebniny v Jihlavě a v Brtnici, kde sídlí, a tamtéž prodejnu a servis zahradní a malé zemědělské techniky Stihl. Firemním cílem je nabízet co nejširší a zároveň nejkvalitnější škálu produktů a služeb, příznivé ceny, kvalitní servis a odborné poradenství.

Region: Vysočina

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024