Kdy jindy než teď? AirJobs.cz

Prázdniny jsou v plném proudu a pokud přemýšlíte o nové práci, tak i teď je vhodná doba na změnu. Možná se vám zdá, že léto je spíše "okurkovou sezónou", omyl!
Zadavatel: GIT.cz | 5.8.2016 | Kariéra, vzdělávání
AirJobs Cítím příležitost
Autor fotografie:
AirJobs Cítím příležitost

Praha (Pressweb) - Statistiky ukazují, že lidé nejčastěji mění práci koncem kalendářního roku nebo začátkem roku školního a ten právě klepe na dveře! Proto neváhejte a začněte sledovat pracovní nabídky. Navštivte pracovní portály (např. airjobs.cz), zaregistrujte se a vytvořte si vlastní pracovní profil. Nezapomeňte si vypracovat profesionální životopis, přihlaste se k odběru inzerátů z oblasti, která vás zajímá, zeptejte se svých známých, zda se v jejich práci neuvolnilo místo, zkrátka buďte aktivní, i když počasí spíše láká k lenošení, opalování, výletování nebo ke koupání. O změně práce uvažuje v létě velmi málo lidí a pokud toho využijete, máte daleko větší šanci na úspěch. Na výběrová řízení a konzurzy, které se konají během prázdnin, příjde až o 20% méně uchazečů než během roku. Proto neváhejte a vezměte si na pláž tablet či chytrý telefon, přihlaste se na wifi a začněte pročítat inzeráty a poohlížejte se po zajímavé pracovní nabídce.

Důvody ke změně zaměstnání mohou být různé. V létě mění práci převážně rodiče budoucích prvňáčků, protože chtějí pracovat poblíž školy, aby měli jednodušší dopravu, aby nemuseli ráno jezdit přes celé město. Dalším motivem, proč hledat práci v létě, je sezónní záležitost. V srpnu na školy nastupují noví pedagogové, vychovatelé a volnočasoví učitelé. Na horách se dělají nábory na sportovní instruktory a personál na zimní sezónu. Pokud chcete pracovat na horách, v létě je ten správný čas na hledání sezónního místa, v zimě už je většinou personál jistý a hledají se jen případní náhradníci.

O prázdninách máte šanci najít i několik zajímavých brigád na poslední chvíli. Nejčastěji se jedná o hlídání dětí, když školky mají dovolené a rodiče si v práci nemohou vzít volno. Další letní brigádou jsou možnosti pro mládež, která pomáhá s úklidem a organizací na hudebních festivalech či městských slavnostech. Krásné slečny mají šanci uplatnit se jako hostesky na veletrzích a u prodejních stánků. Další zajímavou letní brigádou je práce v zemědělství jako je pomoc při sklízení ovoce a zeleniny nebo při zpracování obilí a sena. To už je pro mnohé lidí z města nepředstavitelné a taková brigáda na Moravě pro řadu mladých lidí může být pořádným zážitkem a zpestřením.

Až již hledáte práci nebo brigádu, využijte toho, že konkurence se válí u moře, buďte první, kdo odpoví na inzerát nebo odešle svůj životopis. Být stále ve střehu a neponechat věci náhodě se v pracovní sféře vyplatí!

 

Témata: práce, nabídka práce, hledám práci, zaměstnání | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498