Vyplatí se pracovat v Česku?

Nejnovější průzkumy ukazují, že téměř polovina Čechů není spokojena se svou prací a především s výší svého platu. To jsou také důvody, proč lidé odcházejí pracovat do ciziny.
Zadavatel: GIT.cz | 1.7.2016 | Kariéra, vzdělávání
AirJobs Cítím příležitost
Autor fotografie:

Praha (Pressweb) - Velmi oblíbenou pracovní destinací je Německo, tam nejčastěji odcházejí lékaři, zdravotní sestry, učitelé, pekaři a taxikáři. Lidé také vyrážejí pracovat do Anglie a to nejčastěji do gastronomie. Úplně nejlépe se mají lidé, kteří odešli pracovat do Švácarska, česká učitelka si tam vydělá 7x více než doma. Získat ale práci ve Švýcarsku není nic snadného. I v České republice se najdou profese, které jsou výborně finančně ohodnoceny a jejich měsíční čistý příjem převyšuje 50 tisíc korun. Jedná se o piloty, letecké navigátory, špičkové manažery, primáře, programátory, právníky, auditory, profesory na VŠ nebo vědce. Naopak nejhůře jsou v Čechách placeny uklízečky, pomocné síly v kuchyni, hlídači, vrátní, pekaři, švadleny, horníci a čísníci. Pro řady zaměstnanců je demotivující fakt, že každý den chodí do práce a ve finále se mají hůře, než lidé, kteří do práce nechodí a žijí ze sociálních dávek. Pro tyto profese se opravdu v Česku pracovat nevyplatí, přesto většina lidí i navzdory nízkým platům, má chuť pracovat. Lidé stále hledají práci a hledají nové možnosti a přivýdělky. Někteří zaměstnanci, i když mají práci, stále sledují webové pracovní portály a aktuální nabídky práce, hledají to nejlepší pracovní místo a nejlepší platové ohodnocení.

Platové podmínky v České republice patří k nejhorším v celé Evropské unii. Přesto se můžeme uchlácholit faktem, že daleho horší platy jsou v Maďarsku, v Rumunsku, v Bulharsku, v Litvě, v Polsku i na Slovensku. Právě proto do Čech za prací přichází stále více cizinců, pro ně se pracovat v Česku opravdu vyplatí. Nejedná se jen o pomocné pracovní síly ve stavebnictví nebo v úklidových firmách. Zahraniční pracovníky najdete stále častěji ve zdravotnictví nebo jako prodavače či pokladní v nákupních centrech. Čeští zaměstnavatelé jim nabízejí nejen vyšší plat, než v jejich domovině, ale také mnohem vlídnější přístup a více volného času, tedy menší časovou vytíženost. Pracovní síly z ciziny zaměstnání v Čechách nejčastěji hledají přes pracovní agentury nebo přes pracovní webové portály. Zkrátka pravidelně sledují aktuální nabídky práce.

Pokud hledáte novou práci i vy, ať již v Čechách nebo v zahraničí. Vypracujte si profesní životopis, oslovte personalisty společností, pro které byste chtěli pracovat. Pravidelně navštěvujte pracovní webové portály, na kterých si vytvořte vlastní profil a přihlaste se k odběrům aktuálních nabídek práce. Připravte se na pohovory a výběrová řízení a především – neztrácejte chuť pracovat. Výhledově by se pracovní trh v ČR měl posouvat k lepšímu!   

Témata: práce, nabídka práce, hledám práci, zaměstnání, chci práci, hledám práci v praze, nabídka zaměstnání | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498