Laco Deczi&Celula New York

Pardubické hudební jaro v jazzovém pojetí
Zadavatel: Josef Krečmer | 4.5.2017 | Kultura, hudba, divadlo

Pardubice (Pressweb) - V neděli  7. května od 18 hodin v Kongresovém centru v Atrium PALÁC Pardubice představí mezinárodní hudební festival Pardubické hudební jaro další hudební lahůdku. Tentokrát se můžeme těšit na slavného jazzového trumpetistu Laco Deczi s kapelou Celula New York.

Máte-li zájem o kvalitní jazzovou hudbu, pak na tomto koncertě určitě nesmíte chybět. Na programu budou autorská díla tohoto významného jazzového muzikanta.

Trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř Laco Deczi se narodil v roce 1938 ve vesnici Bernolákovo na Slovensku. V roce 1962 odešel z Bratislavy do Prahy, kde působil až do své emigrace v roce 1985. Po několika měsících strávených v západním Německu nakonec definitivně zakotvil ve Spojených státech, kde žije dodnes.

Od roku 1962 působil v Praze a prošel mnoha významnými jazzovými tělesy.  Za všechny jmenujme například Sextet divadla Rokoko,soubor Jazz Outsiders nebo S+HQ Karla Velebného či Reduta kvartet.

Od roku 1986 žije ve Spojených státech amerických, kde je frontmanem kapely Celula New York. V USA vystupoval s velkou řadou skvělých jazzových muzikantů. Po sametové revoluci začal opět pravidelně minimálně dvakrát ročně vystupovat v České republice i na Slovensku. Výjimkou nejsou ani zastávky
v Polsku, Ra­kousku a především Německu. Laco Deczi vydává pravidelně nové studiové nebo live desky.
V posledních letech i live DVD z koncertů. Dohromady natočil již přes dvacet alb a video nosičů. V roce 2005 vydal živé album „Jazz na Hradě“ pod záštitou prezidenta Václava Klause, který desku také pokřtil
a napsal k ní předmluvu. V letech 2009 a 2010 vystupoval se svojí kapelou na festivalech Rock for People, Colours of Ostrava a Sázava fest. V roce 2011 vystoupil opět na Hradě na osobní pozvání prezidenta Klause jako host trumpetisty Waltera Bartoše a saxofonisty Štěpána Markoviče.

Pardubické hudební jaro stále pokračuje a přináší řadu tradičních i netradičních hudebních projektů. Těšit se můžete ještě například na Dagmar Peckovou, po stopách Freddie Mercuryho se můžete vydat na koncertě Queen Symphonic v Chrudimi nebo v Pardubicích navštívit závěrečný koncert Evy Urbanové
s Filharmonií Hradec Králové.

Více se o koncertech dozvíte na webových stránkách festivalu www.pardubickehudebnijaro.cz

Region: Pardubický kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Josef Krečmer

Sukova třída 1260
530 02 Pardubice
Kontaktní osoba: Josef Krečmer
info@barocco.cz
+420 775 370 600
Barocco sempre giovane, o.p.s.
Sukova třída 1260
530 02 Pardubice
Česká republika
info@barocco.cz
Tel: +420 775 370 600