Pardubické hudební jaro čeká jeden z vrcholů – do východočeské metropole zavítá oceňovaný soubor Ciganski Diabli

Zadavatel: Josef Krečmer | 4.3.2015 | Kultura, hudba, divadlo

4. března 2015, TISKOVÁ ZPRÁVA

Pardubice (Pressweb) - Světově proslulý soubor Ciganski Diabli se představí příští týden v Pardubicích. V pondělí 9. března vystoupí na pódiu Východočeského divadla ve spolupráci s pardubickým souborem Barocco Sempre Giovane a s houslistou Janem Mráčkem v rámci unikátního programu Gypsy Baroque. Posluchači se mohou těšit na neobvyklé spojení lidové či etnické hudby s barokními perlami z per Antonia Vivaldiho nebo Johanna Sebastiana Bacha, které doplní známé a posluchačsky vděčné skladby, mezi něž patří například Uherský tanec Johannese Brahmse, Montiho Čardáš nebo hlavní melodie oscarového filmu Schindlerův seznam.

Ciganski diabli jsou odbornou veřejností doma i v zahraničí považováni za jeden z nejlepších orchestrů v kategorii Etno a World Music na světě. Svědčí o tom i ocenění, které na podzim získali od celosvětové organizace WORLD MASTER COMMITEE v Jižní Koreji za nejlepší orchestr na světě v kategorii WORLD-ETHNO-MUSIC-ART v roce 2014. „Koncert Gypsy Baroque je podle mě jedním z vrcholů letošního ročníku festivalu. Ocenění, které sbírají Ciganski Diabli hovoří sama za sebe, avšak nesmíme zapomínat ani na další interprety, například na účast jednoho z nejtalentovanějších českých houslistů dneška Jana Mráčka,“ připomněl Umělecký ředitel a dramaturg festivalu Josef Krečmer. Dodal také, že jednou ze specialit letošního ročníku Pardubického hudebního jara je fakt, že východočeští posluchači mohou slyšet během jednoho měsíce dva obrovské talenty české hudby – houslisty Josefa Špačka a Jana Mráčka, který loni na podzim vyhrál prestižní soutěž Fritze Kreislera ve Vídni a je rovněž sólistou Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Koncert Gypsy Baroque se uskuteční v pondělí 9. března od 19 hodin ve Východočeském divadle v Pardubicích. Vstupenky je možné si předem zakoupit v předprodejní síti TicketPortal. Více informací o celém festivalu lze získat na webových stránkách: http://pardubickehudebnijaro.cz/.

Vojtěch Jurásek

 

Kontakty:

Vojtěch Jurásek, Tiskový mluvčí mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro

E-mail: vojtech.j.jurasek@gmail.com

Mobil: 733 755 964

Web: www.pardubickehudebnijaro.cz

 

Josef Krečmer, Umělecký ředitel mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro

E-mail: josef.krecmer@barocco.cz

Mobil: 775 370 600

Web: www.barocco.cz

Region: Pardubický kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Josef Krečmer

Sukova třída 1260
530 02 Pardubice
Kontaktní osoba: Josef Krečmer
info@barocco.cz
+420 775 370 600
Barocco sempre giovane, o.p.s.
Sukova třída 1260
530 02 Pardubice
Česká republika
info@barocco.cz
Tel: +420 775 370 600