Solární panely mohou ohřívat vodu nebo vyrábět elektřinu

Solární panely
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 28.6.2022 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Dnešní houpačka s cenami energií zvyšuje motivaci pro využití slunečního záření. Základem jsou solární panely, které mohou buď jen ohřívat vodu pro mytí, nebo vyrábět elektrickou energii. Ohřívání vody sluncem je výhodné, ale využije se spíše v letních měsících. I tak to může být pomoc, například pro venkovní bazény. Také náklady na instalaci několika termických panelů jsou nižší, než u fotovoltaické elektrárny. Stát dnes poskytuje na využití sluneční energie dotaci, ale i tak je pořízení dost drahé. Potřeba elektrické energie bude do budoucna ještě vyšší, dá se předpokládat, že i státní dotace se zvýší.

Solární panely – na cestě je nový zázračný minerál

Potěšitelné je, že solární panely jsou stále dokonalejší. Nynější pevné křemíkové články dosahují účinnosti více než 26 procent, ale křemík je drahý, proto vědci hledají jiné vhodné sloučeniny. Perspektivní se zdá nová sloučenina - minerál perovskit, který má až zázračné vlastnosti. Nové solární panely na bázi perovskitu už dosáhly účinnosti 25 procent a jsou odolné i v prostředí se zvýšenou vlhkostí a prašností. A co je nejvýznamnější - nové solární články jsou výrazně levnější než ty na bázi křemíku. Poslední výsledky výzkumu naznačují, že nové články by mohly být brzy uvedeny na trh.     

Kovová konstrukce na solární panely musí odolávat velkými výkyvům teplot

Majitelé nový domů se často ptají, zda se nepoškodí střecha, když si instaluje kovová konstrukce na solární panely. Tyto obavy jsou zbytečné. Práci zajišťují specializované firmy, které vyrábějí konstrukce přímo na míru. Mají zkušenosti s instalací na střechy, fasády či na volné pozemky. Kovovýrobou se zabývá také firma Promal z Jílového u Prahy. Spolupracuje s výrobci solárních panelů a v případě, že nemáte projekt, sama navrhne nejvýhodnější řešení. Každá konstrukce je originál a musí odpovídat parametrům slunečních panelů. Použité materiály musí odolávat zejména velkými výkyvům teplot.

 

Témata: solární panely, konstrukce na solární panely, solární elektrárny, kovovýroba | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300