Kytarový recitál

Pardubické hudební jaro zavítá do Heřmanova Městce
Zadavatel: Josef Krečmer | 27.3.2017 | Kultura, hudba, divadlo

Pardubice (Pressweb) - Festival Pardubické hudební jaro pokračuje dalším koncertem, tentokrát v pátek 31. března 2017

od 18:00 hodin v synagoze v Heřmanově Městci. Na programu je kytarový recitál kytarového virtuóze Lubomíra Brabce.

V pátek 31. března 2017 se posluchači budou moci zaposlouchat nejen do tónů renesanční a barokní hudby v podání našeho nejznámějšího kytarového virtuóze Lubomíra Brabce.  Během večera zazní například díla Johna Dowlanda, Ivana Jelínka nebo Leopolda Silviuse Weisse.

Lubomír Brabec patří k nejvýznamnějším koncertním kytaristům současnosti. Odborné kritiky jej řadí
k nejbrilantnějším kytaristům světa. Pochází z Plzně, vystudoval plzeňskou konzervatoř a svá studia dokončil na konzervatoři v Praze.  Již v devatenácti letech se stal laureátem pařížské kytarové soutěže, což mu doslova otevřelo dveře do hudebního světa. V roce 1980 absolvoval studium na Royal Academy of Music
 v Londýně. Pak přišly dvě zlaté desky Supraphonu, první v roce 1990 a druhá o šest let později. V roce 1989 dostal od brazilské vlády medaili H. Villa-Lobose.  Od firmy Supraphon Records obdržel dvě zlaté desky, první v roce 1991 za desku Transformace a druhou v roce 1996 za nahrávku Vivaldiho koncertů. Za nahrávku „Suburban Path“ získal v Číně v roce 1995 Golden Song Prize. V roce 2013 obdržel od firmy Supraphon diamantovou desku za půl milionu prodaných desek. V témže roce při příležitosti státního svátku obdržel na Pražském hradě od prezidenta republiky medaili I. stupně Za zásluhy o stát v oblasti umění.

Výjimečný hudební zážitek bude umocněn i prostředím svého konání. Koncert se totiž uskuteční v bývalé židovské synagoze v Heřmanově Městci. Tento zrekonstruovaný objekt byl v listopadu 2001 slavnostně otevřen a veřejnosti předán ke kulturním účelům. Původně velmi zchátralé objekty byly uvedeny do své dřívější umělecké podoby. V roce 1991 byla synagoga včetně přilehlých objektů a židovského hřbitova zapsána do seznamu státních kulturních památek.

Pardubické hudební jaro pokračuje i dalšími koncerty, více o nich se dozvíte na webových stránkách festivalu www.pardubickehudebnijaro.cz.

 

 

 

Region: Pardubický kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Josef Krečmer

Sukova třída 1260
530 02 Pardubice
Kontaktní osoba: Josef Krečmer
info@barocco.cz
+420 775 370 600
Barocco sempre giovane, o.p.s.
Sukova třída 1260
530 02 Pardubice
Česká republika
info@barocco.cz
Tel: +420 775 370 600