Chrámový koncert

Festival Pardubické hudební jaro zavítá i do Kameniček
Zadavatel: Josef Krečmer | 26.4.2017 | Kultura, hudba, divadlo

Pardubice (Pressweb) - Kostel Nejsvětější Trojice v Kameničkách bude v sobotu 29. 4. 2017 od 17:00 hodin hostit Chrámový koncert, který je součástí Mezinárodního hudebního festivalu Pardubické hudební jaro.

Varhanní preludia i sopránové árie, to všechno nabízí Chrámový koncert, který se uskuteční v sobotu 29. 4. 2017 od 17:00 hodin v Kostele Nejsvětější Trojice v Kameničkách.  Na programu budou díla Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händela, Wolfganga Amadea Mozarta, Antonína Dvořáka, Franze Liszta, Franze Schuberta, Georga Bizeta i Léona Boëlmanna. To vše v přednesu jednoho z nejúspěšnějších českých varhaníků Aleše Bárty a sopranistky Olgy Jelínkové.

Aleš Bárta studoval na pražské AMU ve třídě doc. Václava Rabase. Je vítězem Mezinárodní varhanní interpretační soutěže Antona Brucknera v Linci 1982, laureátem Mezinárodní varhanní soutěže Franze Liszta v Budapešti 1983 a absolutním vítězem Mezinárodní varhanní soutěže Pražské jaro 1984. Jeho koncertní repertoár obsahuje stěžejní díla světové i české varhanní tvorby od baroka po současnost. Jako sólista vystupuje s předními symfonickými a komorními orchestry (Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Virtuosi di Praga, a dalšími) a význačnými sólisty (Josef Suk, Ivan Kusnjer, Sergej Kopčák, Miroslav Kejmar). Koncertoval nejen v České republice, ale i v zahraničí, například v Rakousku, Maďarsku, Německu, Francii, Španělsku, Švýcarsku, Finsku, Itálii, Belgii, Rusku, Turecku, USA, Japonsku a Číně. Byl hostem mezinárodních festivalů v Praze, Bratislavě, Lipsku, Istanbulu, Hong Kongu, Berlíně, Avignonu, Tokiu, Londýně a Curychu. Během turné po Japonsku v roce 1998 otevíral svým vystoupením novou koncertní síň v Jokohamě. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem, od roku 1995 je „sólistou Symfonického orchestru Českého rozhlasu“. Uvádí premiéry soudobé varhanní hudby. V současné době také pedagogicky působí na Konzervatoři v Pardubicích.

Olga Jelínková absolvovala Konzervatoř ve třídě Antonie Enygrové a AMU u Miloslava Podskalského. V červnu 2011 se stala finalistkou pěvecké soutěže Concorso di canto lirico internazionale per cantanti lirici – Giacomo Puccini v italské Lucce a v listopadu 2011 získala 1. cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Jako sólistka vystupuje pravidelně se souborem Collegium českých filharmoniků, s nímž se mj. v roce 2005 podílela na natočení CD pro dánskou firmu Classico (árie A. Dvořáka, G. Verdiho a G. Pucciniho) a podnikla koncertní turné po Japonsku (2008). Koncertně vystupuje
s varhaníkem Alešem Bártou a orchestrem Atlantis pod vedením Vítězslava Podrazila.

Pardubické hudební jaro opět potvrzuje, že přináší svým návštěvníkům to nejlepší, co na poli klasické hudby můžeme v současné době najít. Chrámový koncert je toho jistě důkazem. Těšíme se na Vás tentokrát v Kameničkách. Na další koncerty opět můžete zavítat do Pardubic nebo třeba do Kolína, Vysokého
Mýta nebo Hradce Králové. Více se o koncertech dozvíte na webových stránkách festivalu www.pardubickehudebnijaro.cz

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Josef Krečmer

Sukova třída 1260
530 02 Pardubice
Kontaktní osoba: Josef Krečmer
info@barocco.cz
+420 775 370 600
Barocco sempre giovane, o.p.s.
Sukova třída 1260
530 02 Pardubice
Česká republika
info@barocco.cz
Tel: +420 775 370 600