Ondřej Havelka a jeho Melody Makers slaví svou dvacátou sezónu

Zadavatel: Městská knihovna v Praze | 21.1.2016 | Kultura, hudba, divadlo
Ondřej Havelka

Praha (Pressweb) - Ondřej Havelka a jeho Melody Makers oslaví v Městské knihovně v Praze svou dvacátou sezónu sérií koncertů. Od února do dubna nás čekají tři jedinečná představení, během kterých zazní největší hity autorské dvojice bratří Gershwinů, Voskovce, Wericha a Ježka či Jiřího Traxlera.

Pocta Gershwinovi

George Gershwin byl americký skladatel tvořící v první polovině 20. století. Ve středu 10. února zazní mnohé jeho skladby včetně nejslavnější Rhapsody In Blue v původním aranžmá pro sólový klavír a jazzový orchestr (v sólovém provedení proslulého klavíristy Karla Košárka).

Rozvrkočení

Ve středu 23. března zavzpomínáme na tři legendy úsvitu naší populární hudby. Písně Jiřího Voskovce, Jana Wericha a Jaroslava Ježka zazpívá nejen Ondřej Havelka. Mezi hosty bude mimo jiné zpěvačka Věra Gondolánová nebo tanečníci studia Zig-Zag.

Potkal jsem sen

Dubnový koncert bude zasvěcen českému swingaři Jiřímu Traxlerovi. Program je sestaven z písní, které tento pianista, textař a skladatel psal pro R. A. Dvorského, Inku Zemánkovou a později pro orchestr Karla Vlacha. Koncert se koná ve středu 20. dubna.

„S Jiřím Traxlerem jsem se v posledních letech velmi sblížil, především díky tomu, že jsem realizoval jeho hudební portrét pro ČT. Znám tedy mnoho detailů týkajících se jeho života a muzikantské kariéry, řadu půvabných historek, jimiž komentoval klíčová životní setkání či významné dějinné události. Právě tyto vzpomínky, které jsem měl takříkajíc z první ruky, jsou kořením průvodního slova, jímž jednotlivé kusy uvádím. Nejde rozhodně o sentimentální vzpomínání, společně s mým orchestrem Melody Makers jsme vytvořili program nabitý humorem, ironií a skvělou muzikou, tedy tím, co měl Jiří rád.“ říká Ondřej Havelka.

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers slaví svou dvacátou sezónu

Pocta Gershwinovi

10. 2. 2016, 19:30

Vstupné 530 Kč

Rozvrkočení

23. 3. 2016, 19:30

Vstupné 440 Kč

Potkal jsem sen 

20. 4. 2016, 19:30

Vstupné 440 Kč

 

Městská knihovna v Praze

Ústřední knihovna, Mariánské nám. 1, Praha 1 (velký sál)

Rezervace vstupenek:

www.mlp.cz/akce 

Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon havelka.jpg505.44 KB
Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Městská knihovna v Praze

Mariánské nám. 1
115 72 Praha 1
Kontaktní osoba: Lenka Hanzlíková
Tisková mluvčí
lenka.hanzlikova@mlp.cz
+420 733 160 007
Obrázek uživatele MKP
Městská knihovna v Praze je největší městskou knihovnou v České republice. Své služby poskytuje po celé Praze prostřednictvím více jak 40 poboček a 3 vozidel pojízdné knihovny. Kromě půjčování klasických tištěných knih, hudby, filmů, map, obrazů, not, deskových her a časopisů, zpřístupňuje také e-... vice ›
Městská knihovna v Praze
Mariánské nám. 1
115 72 Praha 1
Česká republika
knihovna@mlp.cz
Tel: +420 222 113 555