Klavirní duo

Zadavatel: Josef Krečmer | 25.4.2017 | Kultura, hudba, divadlo

Pardubice (Pressweb) - Malý sál Domu hudby v Pardubicích se v úterý 25. 4. 2017 od 19:00 hodin se rozezvučí klavírními party. Těšit se můžeme na díla France Schuberta, Jana Ladislava Dusíka, Maurice Ravela nebo Igora Stravinského. To vše v podání mezinárodního Klavírního dua Shalamov.

Klavírní DUO Shalamov tvoří dva klavírní interpreti Nikolaj Shalamov (Rusko) a Alina Shalamova (Bulharsko). Bylo založeno v roce 2009. Jedním z jeho největších úspěchů je vítězství na ARD Mezinárodní hudební soutěži v Mnichově (září 2015). Zde interpreti získali i cenu diváků a cenu za nejlepší provedení povinné skladby. Účast v soutěžích byla vždy důležitou součástí uměleckého vývoje Dua Shalamov. Dalšími úspěchy byla 2. cena na mezinárodní soutěži komorní hudby v Ciudade de Alcobaqa (Portugalsko), 1. Cena a cena za nejlepší provedení skladby Franze Schuberta v soutěži Piano Duo v Jeseníku, cena na soutěži Arnolda Rubinsteina v Moskvě a mnohé další. Alina a Nikolay hráli poprvé jako duo ve třídě prof. Mileny Mollové, jedné z mála studentek legendárního Emila Gilelse, na Národní hudební akademii Pantcho Vladigerova v Sofii.  Krátce nato byli přijati na renomovanou univerzitu Reina Sofia v Madridu. Mladý pár měl možnost spolupracovat s významnými špičkovými světovými hudebníky.  V současné době oba studují na Hochschule für Music v německém Rostocku, kde dokončují magisterský titul v oboru klavír ve třídě prof. Volkera Stenzla. Zúčastnili se mistrovských kurzů ve třídě slavného francouzského klavíristy Jacquese Rouviera.

Koncert v podání tohoto mladého dynamického klavírního dua slibuje milovníkům klavírní hry určitě výjimečný hudební zážitek. Těšíme se na Vás v Malém sále Domu hudby v Pardubicích v úterý 25. 4. 2017 od 19:00 hodin.

Pardubické hudební jaro pokračuje i dalšími koncerty, více o nich se dozvíte na webových stránkách festivalu www.pardubickehudebnijaro.cz.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Josef Krečmer

Sukova třída 1260
530 02 Pardubice
Kontaktní osoba: Josef Krečmer
info@barocco.cz
+420 775 370 600
Barocco sempre giovane, o.p.s.
Sukova třída 1260
530 02 Pardubice
Česká republika
info@barocco.cz
Tel: +420 775 370 600