Světové umění a hudba v Městské knihovně v Praze

Zadavatel: Městská knihovna v Praze | 28.4.2016 | Kultura, hudba, divadlo
Jonas Kaufmann

Praha (Pressweb) - Městská knihovna v Praze připravila nový cyklus filmových projekcí pod názvem Světové umění a hudba. Během měsíce května se tak z pohodlné sedačky v kinosále mohou diváci spatřit památky Vatikánských muzeí a Florencii ve 3D a poslechnout si záznam opery La Traviata z londýnské Royal Opera House a koncertu tří hvězd klasické hudby.

Vatikánská muzea

Cyklus zahájí ve čtvrtek 12. května 3D projekce, která provede diváky po Vatikánských muzeích, které jsou jedním z největších komplexů uměleckých sbírek na světě. Samozřejmě nebudou chybět záběry ze slavné Sixtinské kaple, která je jedním z hlavních cílů návštěvníků Vatikánských muzeí.

La Traviata

La Traviata, jedna z nejpopulárnějších Verdiho oper zazní ve velkém sále Ústřední knihovny v sobotu 14. května. Diváci shlédnou záznam opery v tradičním nastudování Richarda Eyreho, které patří mezi nejpopulárnější produkce Royal Opera House. V roli pařížské kurtizány Violetty se ve slavném operním domě představí ruská sopranistka Venera Gimadieva. Jejím partnerem bude albánský tenorista Saimir Pirgu.

Tři hvězdy v Mnichově

Anna Netrebko, Jonas Kaufmann, Thomas Hampson - tři velké hvězdy klasické hudby poprvé vystoupily společně v jeden jediný večer, a to na překrásném náměstí Königsplatz v Mnichově. Záznam z nezapomenutelného večera, kde zazněly árie, duety a operní scény z děl Verdiho, Pucciniho, Giordana, Leoncavalla, Bizeta, Offenbacha, Lehára a dalších, navíc za doprovodu Janáčkova Filharmonického orchestru dirigovaného Claudiem Vandellim promítáme v sobotu 21. května.

Florencie a galerie Uffizi

Na fascinující cestu do města, které bylo kolébkou italské renesance, se můžete vydat v úterý 31. května. Celým městem, jeho památkami a uměleckými díly provádí herec Simon Merrels. Nejkrásnější umělecká díla od autorů jako Michelangelo, Brunelleschi, Rafael, Leonardo a Botticelli uvidíte ve 3D.

Všechny projekce se konají ve velkém sále Ústřední knihovny na Mariánském nám., Praha 1. Vstupné na každé promítání je 90,- Kč. Ke každé 3D projekci je třeba zakoupit v pokladně 3D brýle (20 Kč) určené k opakovanému použití.

 

Světové umění a hudba

12. – 31. 5. 2016

Městská knihovna v Praze

Ústřední knihovna, Mariánské nám. 1, Praha 1 (velký sál)

Rezervace vstupenek:

www.mlp.cz/akce 

Textový soubor:
PřílohaVelikost
Soubor tz_svetove_umeni_a_hudba.docx37.44 KB
Témata: klasická hudba, opera, 3D, kino, koncerty, památky | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Městská knihovna v Praze

Mariánské nám. 1
115 72 Praha 1
Kontaktní osoba: Lenka Hanzlíková
Tisková mluvčí
lenka.hanzlikova@mlp.cz
+420 733 160 007
Obrázek uživatele MKP
Městská knihovna v Praze je největší městskou knihovnou v České republice. Své služby poskytuje po celé Praze prostřednictvím více jak 40 poboček a 3 vozidel pojízdné knihovny. Kromě půjčování klasických tištěných knih, hudby, filmů, map, obrazů, not, deskových her a časopisů, zpřístupňuje také e-... vice ›
Městská knihovna v Praze
Mariánské nám. 1
115 72 Praha 1
Česká republika
knihovna@mlp.cz
Tel: +420 222 113 555