Ocelové profily slouží k výrobě konstrukcí

Ocelové profily slouží k výrobě konstrukcí
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 24.2.2024 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Co spojuje plechy, betonářskou ocel a trubky? Jde o hutní materiál, který se vyrábí v hutích a tam se také tvaruje pomocí různých výrobních postupů do konečné podoby. Ocelové profily jsou další významnou položkou hutního materiálu. Dělí se na otevřené a uzavřené. Otevřené výrobky se rozlišují podle tvaru průřezu, který většinou odpovídá velkým písmenům H, U, T a I.  V minulosti byl nejčastější profil „I“, lidově nazývaný „íčko“. Sloužil a slouží k výrobě různých konstrukcí i samostatných nosníků. Dnes je v nabídce hutního materiálu celá škála profilů, které sice vycházejí ze základních tvarů, ale liší se rozměry jednotlivých ramének.

Ocelové profily jsou základem velkých hal i sportovních stadionů

Ocelové profily mají široké využití zejména ve stavebnictví, zámečnických oborech, a v nábytkářství. Podle tloušťky oceli se dělí na silnostěnné a tenkostěnné. Ocelové profily jsou i dnes nepostradatelnou součástí velkých staveb. Umožňují budovat velké prostory s poměrně subtilní konstrukcí i mimořádná rozpětí střech. Ocelové konstrukce se uplatňují například v továrních halách, velkoskladech, krytých sportovních stadionech, hangárech, montážních dílnách pro letadla i u výstavby silničních a železničních mostů i pěších lávek. K největšímu rozmachu ocelových konstrukcí došlo na konci 19. a ve 20. století.

Uzavřené ocelové profily se nazývají jakly či jekly

Ocelové profily jsou i uzavřené, tzv. jekly či jakly. Mají prakticky stejné využití jako otevřené výrobky, to znamená v exteriéru i interiéru, ale tenkostěnné produkty se často využívají jako vodicí lišty v nábytkářství, při opláštění budov při výstavbě z panelů. S jekly a dalšími profily se dobře pracuje, snadno se ohýbají, krájí a řežou, spojují se šrouby či se svařují. Vyrábějí se z nich branky, brány, samonosná vrata i nejrůznější odolný zahradní nábytek, například, zahradní domky, lavice a stoly.

 

Témata: betonářská ocel, plech, ocelové profily, profilová ocel, jakly, jakl, pozinkované plechy | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300