Sezónní práce - AirJobs

S letní sezónou přichází i řada pracovních nabídek na sezónní práce.
Zadavatel: GIT.cz | 21.6.2016 | Kariéra, vzdělávání
AirJobs Cítím příležitost
Autor fotografie:
AirJobs Cítím příležitost

Praha (Pressweb) - Restaurace a kavárny otevírají své zahrádky a potřebují více personálu na obsluhu a mytí nádobí. Zároveň se otevírají stánky s občerstvením na koupalištích, v bazénech a u hradů a zámků. V zemědělství dozrává úroda a jsou potřeba lidé, kteří pomohou se sklizní. Sezónní brigádníky hledají pekárny, obchodní řetězce a tiskárny, protože jejich zaměstnanci chtějí čerpat dovolenou a přitom provoz nesmí být jakkoliv přerušen nebo oslaben. Letní sezónní práce jsou v nabídce od května do října, kdy se dá pracovat venku. Pokud si myslíte, že těchto pracovních nabídek využívají jen studenti, tak jste na omylu. Letní sezónní práce vyhledávají např. učitelé, protože mají prázdniny a někteří je využívají právě k možnému přivýdělku, podobně jsou na tom i herci a tanečníci, protože přes prázdniny se v divadlech nehraje. Sezónní práci hledají také lidé ze zimních středisek apod. Pokud o letní práci uvažujete, ještě stále není pozdě. Jestli máte vytipované nějaké konkrétní firmy nebo společnosti, o kterých víte, že hledají a přijímají letní brigádníky, neváhejte a sami je oslovte, pošlete email nebo rovnou zašlete svůj životopis. Pokud žádnou takovou firmu ve svém okolí nemáte, usedněte k internetu a podívejte se na pracovní portály: jobs.cz, prace.cz, dobraprace.cz, airjobs.cz a zde si prohlédněte všechny nabídky práce a letních brigád. Když se neobjeví nic, co by vás oslovilo, vytvořte si vlastní pracovní profil a vložte svou pracovní poptávku, třeba se vám nějaká firma se svou nabídkou ozve sama. S vyhledáváním sezónní práce vám také mohou pomoci pracovní agentury, ovšem počítejte s tím, že za zprostředkování budou požadovat provizi, tedy několik procent z vašeho výdělku.

Letní sezónní práce jsou různě honorované, mzda se nejčastěji pohybuje od 70,- do 150,- korun za hodinu. Na sezónní práce se neuzavírá tradiční pracovní poměr, ale nejčastěji vám sezónní zaměstnavatelé připraví dohodu o provedenní činnosti. Smlouvu si důkladně přečtěte a dbejte na to, aby tam bylo jasně definováno, co je vaším úkolem, za jakých podmínek má být splněn a kdy a jakým způsobem vám bude vyplacena odměna. Myslete na to, že musíte dodržovat bezpečnostní a hygienické předpisy a že některá sezónní práce je dosti fyzicky náročná. Při sběru ovoce jste za každého počasí minimálně 8 hodin na přímém slunci nebo naopak v pořádném dešti, pokud budete vypomáhat v restauraci, počítejte s tím, že utrpí vaše nohy. Sezónní práci byste měli vybírat i podle svých fyzických dispozic, peníze nejsou vše a zdraví by mělo být vždy na prvním místě. Sezónní práce sice může vylepšit vaši finanční situaci, přesto si v létě i trochu odpočiňte a udělejte si také dovolenou.

 

Témata: práce, nabídka práce, hledám práci, zaměstnání, hledám práci v praze, práce praha, práce v praze, nabídka zaměstnání, chci práci | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498