Příjemný pracovní kolektiv - AirJobs

Na prvním místě je to určitě práce v oboru, místo výkonu práce , výše platu.
Zadavatel: GIT.cz | 21.4.2016 | Kariéra, vzdělávání
AirJobs Nová generace
Autor fotografie:
AirJobs Nová generace

Praha (Pressweb) - Když hledám práci, zvažuji mnoho faktorů. Na prvním místě je to určitě práce v oboru, místo výkonu práce (hledám práci v Praze, kde žiju a mám rodinu), výše platu (odpovídající dosaženému životnímu standardu) atd. Čím jsem však starší, tím větší roli pro mě hrají i jiná kritéria, kterými jsem se dříve při hledání práce příliš nezabývala. Patří mezi ně zejména pracovní kolektiv. Špatný nebo nestálý pracovní kolektiv dokáže totiž práci pěkně znepříjemnit a může vést až k podání výpovědi ze zaměstnání.

Ano, řada inzerátů uvádí už v samotné nabídce zaměstnání „příjemný pracovní kolektiv“, ale je to spíš takové nicneříkající klišé. Už jste snad někdy zažili, že byste při pracovním pohovoru dostali možnost promluvit si se všemi členy týmu, byli ještě před přijetím do zaměstnání pozváni na společnou teambuildingovou akci nebo vánoční večírek? Při většině pohovorů se seznámíte se svým bezprostředním nadřízeným, personalistou a možná s nejvyšším vedením firmy (dle pozice, o kterou se ucházíte). Tím to končí. Nemáte možnost poznat všechny lidi, se kterými budete pracovat. A přitom se s nimi budete vídat v zaměstnání každý den, někdy s nimi budete trávit více času než s vlastní rodinou, z jejich řad se budou časem rekrutovat vaši přátelé a možná i životní partner. Jenže jak to v praxi udělat? Jak předem zjistit, s kým budete mít tu čest? Na společný víkend před nástupem do práce vás nejspíš nepozvou, snažte se však zjistit maximum informací již při pohovoru. Ptejte se, zda se ve firmě pořádají společné akce i mimo pracovní dobu, konají-li se pravidelně výjezdní školení a incentivy, jestli se zaměstnanci spolu (nebo i s rodinami) účastní charitativních a sportovních akcí nebo jaká je ve firmě průměrná doba „životnosti“ (neboli fluktuace) zaměstnanců.  Z uvedených informací si už můžete vytvořit přibližný obrázek o tom, zda je ve firmě opravdu příjemný pracovní kolektiv. 

Témata: práce, nabídka práce, hledám práci, zaměstnání, hledám práci v praze, chci práci, nabídka zaměstnání, výpověď ze zaměstnání | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498