Berlínský Romeo a Julie vyznávají svoji lásku na zdech Nové galerie…

SIEHE UNTEN SEE BELOW Sophia Hirsch, Johannes Mundinger
Zadavatel: Nová galerie | 18.7.2015 | Kultura, hudba, divadlo
Pozvánka na vernisáž výstavy SIEHE UNTEN SEE BELOW
Autor fotografie:
Nová galerie

Praha (Pressweb) - 18. 7. 2015: Nová galerie na Vinohradech připravila společnou výstavu dvou mladých umělců, kteří společně žijí a tvoří v Berlíně. Johannes Mundinger, pocházející z Offenburgu a Sophia Hirsch, narozená v Berlíně jsou vítězi otevřené výzvy na výstavní projekt, kterou vyhlásila Nové galerie v dubnu 2015 na druhý prázdninový měsíc.

 Johannes Mundinger se narodil v roce 1982, od roku 2005 studoval v Münsteru a Bruselu, absolvoval v roce 2011 na F. H. Münster & Académie des Beaux- Arts v Brusselu. Od té doby žije a tvoří v Berlíně. V roce 2012 se stal rezidenčním umělcem v Urban Spree Gallery.

Tvorba Johannese Mundingera je výrazně ovliněna street artem, vychází z prostředí města, je s ním symbioticky propojena. Jeho malby jsou citlivým způsobem formovány jistou dávkou barevné lyričnosti, která nesklouzává do podbízivých poloh, udržuje si jakýsi hravý a až „Miróovský“ charakter. V jeho tvorbě je cítit nebývale silná snaha o propojení malby s daným místem, Mundinger vytváří ve velkoměstské džungli své vlastní specifické prostory, svými malbami oživuje místa, spoluvytváří veřejný prostor a dává mu zpět lidské měřítko.

 Sophia Hirsch je experimentátorkou, pracuje s různými materiály, zkoumá jejich možnosti, maluje na hraně mezi figurací a abstrakcí. Sophia se narodila v Berlíně, kde studovala na Kunsthochschule Weißensee a poté absolvovala v roce 2013 na Bezalel Academy v Jeruzalémě. Ve stejném roce získala cenu Jury prize of the Berliner Kunstverein.

 Sophie je důkazem toho, že klasická malba a grafika ještě nezemřela. Sama se odvolává na citát, že: „I kdyby malířství mrtvé bylo, tak pohřební hostina je nesmírně bohatá a opulentní“. Dílo Sophie Hirsch se vyznačuje obrovskou mírou narativity, malířský prostor v obrazech je zaplněn podivuhodnými zvířaty jakoby uprchlými z bestiářů středověkých mnichů a lidských bytostí bloudících touto krajinou. Sophie Hirsch tak vytváří svůj vlastní specifický svět, divákovi její umělecká imaginace nabízí fantastické příběhy. 

----------

SIEHE UNTEN SEE BELOW
Sophia Hirsch, Johannes Mundinger

Nová galerie

30. 7. – 30. 8. 2015

Vernisáž: 30. 7. 2015 od 19:00

Web: www.novagalerie.cz/see-below

www.facebook.com/events/397872910409926/

 

Nová galerie

Balbínova 26

Praha - Vinohrady

Otevřeno: úterý / středa čtvrtek 14:00 – 19:00, sobota 11:00 – 15:00

www.novagalerie.cz

Textový soubor:
PřílohaVelikost
Soubor tiskova_zprava_siehe-unten-see-below.docx14.24 KB
Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon invitation.jpg826.78 KB
Témata: vernisáž výstava Nová galerie | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Nová galerie

Balbínova 26
120 00 Praha 2
Kontaktní osoba: Ing. arch. Nina Mainerová
info@novagalerie.cz
Obrázek uživatele Nová galerie
Nová galerie usiluje o systematickou prezentaci a podporu špičkového českého umění u nás i v zahraničí. Pracujeme na vytvoření silné umělecké galerie prezentující nejvýznamnější hodnoty českého výtvarného umění.Při výběru zastoupených autorů je kladen důraz na kvalitu, výjimečnost a jedinečnost... vice ›
Nová galerie
Balbínova 26
120 00 Praha 2
Česká republika
info@novagalerie.cz
Tel: +420 608 231 209