Naučit se prohrávat je cestou k úspěchu

Online magazín TukuTuku radí: naučit se prohrávat je cestou k úspěchu
Zadavatel: GIT.cz | 20.5.2015 | Sport, volný čas, zábava
Online magazín
Autor fotografie:
http://www.tukutuku.cz/

Praha (Pressweb) - V podstatě nic neříkající, a přitom zdánlivě všeobecně známá poučka. Ovšem jen málokdy doopravdy platná, jak jsme se mohli ve vší parádě přesvědčit naposledy během ceremoniálu po finále Mistrovství světa v hokeji, které se letos konalo v naší krásné Praze.

Když ruský kapitán Ijla Kovalčuk zavelel po prohraném zápase k odchodu z kluziště, projevil se jako bezcharakterní buran, který neumí prohrávat. A stejně tak s ním i naprostá většina jeho spoluhráčů – vyjma přibližně devítky hráčů, jejichž kariéra se povětšinou točí kolem zámořské NHL soutěže.

Umět přijímat prohry je nejen známkou duševní vyzrálosti, je to také důkazem toho, že se z těch proher dokážete poučit a snáze tedy dosáhnout úspěchu. Slavný fyzik Niels Bohr prohlásil „Abychom postupovali kupředu, musíme se smířit s neúspěchy.“ Tomáš Alva Edison měl prométheovskou vizi, že přinese lidem světlo. Jednou se ho novinář zeptal: „Jaké to je, tisíckrát za sebou selhat?“ Odpověď byla jednoduchá: „Nic takového se nestalo. Přišel jsem na 1000 způsobů jak nevynalézt žárovku.“

Tahle hesla (a spoustu dalších, příkladů najdeme všude na webu stovky) by si měl Ilja Kovalčuk (a spousta dalších) vytisknout, nalepit na zeď a každé ráno si je několikrát přečíst. Nejenže by nevypadal jako idiot, ale možná by se trochu zamyslel a příště by to bylo třeba lepší. Teď přišel na způsob, jak nevyhrát s Kanadou v hokeji, příště to třeba pro něj dopadne dobře. Tomu se říká osobní rozvoj.

Takže až příště vaše internetová kampaň nepřinese potřebný počet nových zákazníků, až se vám v zaměstnání nepodaří při nejlepší vůli dodržet deadlines a až se vaše mobilní aplikace nezíská v Appstoru „Editor’s choice“, nebuďte malomyslní. Právě jste přišli na to, jak to ve své kariéře nedělat – a jak říkal Thomas Watson, jeden ze šéfů IBM, „nejrychlejší způsob jak dosáhnout úspěchu je zdvojnásobit frekvenci neúspěchů“. Myslete pozitivně – nejenže se vám bude líp pracovat, ale nebudete vypadat pitomě jako Ilja Kovalčuk.

A čtěte lifestyle magazín TukuTuku.

Tukutuku.cz - naučte se prohrávat ...

Témata: osobní rozvoj, internetový magazín, internetový časopis, online časopis, online magazín, lifestyle blog, zábava na internetu, zaměstnání, kariéra

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498