39. Mezinárodní festival Pardubické hudební jaro

Mezinárodní hudební festival Pardubické hudební jaro vstupuje do své 39. sezóny. Dramaturgie ročníku 2017 nabídne rozmanitou škálu koncertů, operních a baletních představení, jazzu, etna a crossoverových projektů
Zadavatel: Josef Krečmer | 20.2.2017 | Kultura, hudba, divadlo

Pardubice (Pressweb) - 39. festival Pardubické hudební jaro 2017 zahájí v neděli 5. března 2017 v Sukově síni Domu hudby Symfonický orchestr Českého rozhlasu s dirigentem Ondrejem Lenárdem a fenomenálním mladým českým houslistou Janem Mráčkem. Zazní houslový koncert P. I. Čajkovského a Dvořákova Symfonie e moll „Novosvětská“.

Dále se může těšit festivalové publikum na Verdiho La traviatu, Rossiniho Lazebníka sevillského, balet Spartakus A. Chačaturjana, koncert s názvem „Rod Stammiců a Pardubice“, na setkání s Václavem Hudečkem, Dagmar Peckovou, Davidem Ebenem a Schola Gregoriana Pragensis, varhaníkem Alešem Bártou a sopranistkou Olgou Jelínkovou, rakouským klavíristou Paulem Guldou a orchestrem Ciganski Diabli, nizozemským souborem Collegium Musicum Den Haag, nesmrtelným Laco Deczi & Celula New York, vydat se po stopách Freddie Mercuryho s crossoverovým pořadem Queen symphonic atd.

Kromě domácích účinkujících se představí umělci z Rakouska, Nizozemska, Spojených států, Ruska, Bulharska a Slovenska. 11 koncertů, operních a baletních představení se uskuteční v Pardubicích, dalších 13 v koncertních sálech, divadlech a památkových objektech okolních měst.

V neděli 14. května v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích uzavře festival koncert se sopranistkou Evou Urbanovou, Filharmonií Hradec Hrálové a dirigentem Davidem Švecem. Další informace: www.pardubickehudebnijaro.cz a www.facebook.com/pardubickehudebnijaro Josef Krečmer, umělecký ředitel festivalu

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Josef Krečmer

Sukova třída 1260
530 02 Pardubice
Kontaktní osoba: Josef Krečmer
info@barocco.cz
+420 775 370 600
Barocco sempre giovane, o.p.s.
Sukova třída 1260
530 02 Pardubice
Česká republika
info@barocco.cz
Tel: +420 775 370 600