Dog Friendly Office

Mnoho firem se snaží svým zaměstnancům nabízet zajímavé výhody a úlevy. Jednou z nich je ta možnost, že si do práce s sebou můžete vodit např. svého psa.
Zadavatel: GIT.cz | 19.4.2016 | Kariéra, vzdělávání
AirJobs Nová generace
Autor fotografie:
AirJobs Nová generace

Praha (Pressweb) - Taková firma nebo zaměstnavatel je označován jako „Dog Friendly Office“. Že takové společnosti v ČR neexistují? To byste se divili! Jen se podívejte na pracovní portály a aktuální inzeráty, určitě nějakou firmu objevíte. Jste pejskař? A lámete si hlavu nad tím, co dělá váš čtyřnohý kamarád během toho, co jste v práci? Někteří lidé to řeší tak, že si najímají profesionální hlídače psů, kteří se o jejich mazlíka starají během jejich pracovní doby nebo jej alespoň skočí vyvenčit. Umíte si ale představit, že by vás pes denně doprovázel do práce? V kaceláři měl svůj pelíšek a v polední pauze byste se šli projít do parku nebo okolí? V dnešní době to není nemožné a tento trend začíná být stále populárnější a to po vzoru západních zemí. Například v Americe si lidé mohou brát psy do práce automaticky a dokonce se od roku 1996 slaví mezinárodní den „Den se psem v práci“ - „Take Your Dog to Work Day“ a tato oslava připadá na 26. června.

Pokud ve vašem současném zaměstnání vašeho psa do kanceláře nepustí, začněte si hledat práci jinou, kde váš pes nebude na překážku. Nemusíte hned dělat radikální řezy a dávat okamžitou výpověď, stačí si pomalu mapovat terén, hlídat pracovní nabídky nebo si na pracovních portálech vytvořit vlastní profil a zadat si požadavek, že hledáte „Dog Friendly Office“. Určitě se časem nějaký zajímavý inzerát objeví nebo si vás díky vašemu pracovnímu profilu přímo sám nový zaměstnavatel najde. Hledejte práci i pro svého psa!

Proč zaměstnavatelé přebírají americký styl a dovolují psy na pracovišti? Zvíře totiž prolamuje ledy a mnohdy napomáhá kolektivu při komunikaci. Svému majiteli přináší relaxaci, pohodu a také možnost na chvíli se od práce odpoutat a vyvenčením či pomazlením psa si vyvětrat hlavu a vzápětí přijít s novým nápadem. Také se objevují studie, že v kacelářích, kde jsou psi, se lidé cítí spokojenější, vyrovnanější, komunikativnější a soudružnější. Zvířata v práci zkrátka působí na zaměstnance pozitivně. Lidé si nejčastěji do práce berou čivavy, jorkšíry, Jack Russelly, ale výjimkou nejsou ani labradoři nebo retrivři. A jakého psa máte vy? Myslíte si, že by s vámi chodil do práce rád? Tak neváhejte a zkuste se zeptat svého šéfa, zda je i vaše kancelář „Dog Friendly Office“, pokud není, začněte prohlížet internet a nabídky práce. Třeba vás i vašeho psa nějaká osloví a budete tak moci společně trávit více času. Důvody pro změnu práce mohou být různé a třeba pes na pracovišti je jedním z nich.   

AirJobs Nová Generace - pes

Témata: práce, nabídka práce, hledám práci, zaměstnání, nabídka zaměstnání, chci práci | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498