Aktivním štěstí přeje - AirJobs.cz

Zadavatel: GIT.cz | 18.3.2016 | Kariéra, vzdělávání
AirJobs Nová generace
Autor fotografie:
AirJobs Nová generace

Praha (Pressweb) - Pokud hledám práci, mám na výběr hned několik možností, jak to udělat. Můžu rozeslat životopis do vybraných firem, rozhodit sítě po svých známých, zajít na úřad práce a zaregistrovat se do databáze uchazečů o práci, sledovat inzerci v tisku nebo se poohlédnout na internetu, případně navštívit personální agenturu. Je v podstatě jedno, kterou možnost si vyberete, vždy bude záviset na více faktorech.

Například na osobních preferencích, možnostech, profesi a druhu práce, kterou chcete vykonávat atd. Jedno však mají všechny způsoby, jak a kde hledat práci, společné: musíte být aktivní. Nabídka práce za vámi sama nepřijde (ano, může se to stát, ale to musíte být buď špička ve svém oboru, nebo se jedná o náhodu, na kterou se spoléhat určitě nedoporučuji, pokud chci práci opravdu najít). Jestliže chci práci, musím proto zkrátka něco udělat. To ostatně platí o všem, čeho bychom v životě chtěli dosáhnout. Jistě znáte rčení „odvážnému štěstí přeje“. O aktivních lidech to pak platí dvojnásob. Budete-li při hledání práce aktivní, vaše šance na zajímavou nabídku práce se výrazně zvýší. Štěstí je někdy třeba jít naproti.

Tak směle do toho! Čtěte inzeráty, ptejte se přátel, sestavte svůj profesní životopis a připravte si motivační dopis (a pokud nevíte, jak na to, nevadí, nejen na internetu dnes najdete mnoho rad a návodů, jak to správně a co možná nejlépe udělat). Vytipujte si společnosti, jejichž filozofie je vám blízká a ve kterých byste chtěli pracovat, a pošlete jim svůj životopis. I když zrovna žádné volné pozice neinzerují, kdo ví, možná je nadchne právě váš aktivní přístup a cílený zájem. Sledujte pravidelně nabídku práce na internetu a zaregistrujte se do online databází. Prostě buďte vidět. Neseďte skrčení v koutku a nemarněte čas naříkáním, že nemáte práci. Dobrá práce vám do klína sama nespadne. Buďte aktivní a najděte si ji!  

 

Témata: hledám práci, nabídka práce, práce, zaměstnání, chci práci, práce praha | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498