Pobyty ve tmě dokáží léčit syndrom vyhoření

Pobyty ve tmě léčí syndrom vyhoření
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 17.6.2023 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Lidé na exponovaných místech, vrcholní manažeři, ale i pracovníci, kteří se věnují ostatním, například v sociálních službách, to znají – syndrom vyhoření. Jde o důsledky stálého stresu, najednou se vám nechce vstát z postele a jít do práce, nemůžete se soustředit, zapomínáte, jste podráždění, měníte nálady. Právě této skupině lidí by podle psychologů mohla pomoci terapie tmou. Pobyty ve tmě organizuje více společností, ale průběh je prakticky stejný. Strávíte minimálně týden v místnosti bez světla, dostáváte jednou denně lehkou, většinou vegetariánskou stravu, a pokud o to účastníci požádají, mohou si popovídat se svým opatrovníkem.

Pobyty ve tmě pomáhají vidět svět z jiného úhlu

Pobyty ve tmě pomáhají lidem, kteří hledají nějaký nový start. Oprostí se od všedních starostí, nebo je dokáží utřídit a věnovat se tomu podstatnému. Začínají na svůj život nahlížet úplně z jiného úhlu, daří se jim oddělovat myšlenkový balast od důležitých myšlenek, na něž se soustředí. Pobyty ve tmě umožňují lepší koncentraci, zlepšují paměť i schopnost učení. Lidé, kteří je prodělali, je považují za životní předěl. Vypráví, že se jim všechno změnilo, že jinak vidí svět, uvědomují si svoje přednosti i slabiny a mají ze života větší radost i chuť něco měnit.

Terapie tmou posiluje imunitní systém

Pobyty ve tmě však odborníci nedoporučují lidem, kteří jsou psychicky labilní, nebo mají nějakou psychiatrickou diagnózu. Jde o to, že tato terapie je velmi náročná. Někteří účastníci pobytů přiznávají, že během týdne se dostali na samé dno, byli zoufalí, chtěli utéct, ale jen silná vůle jim pomohla to překonat. Podle některých výzkumů se v naprosté tmě tvoří ve větším množství hormon melatonin, který údajně zpomaluje stárnutí, ale rozhodně má velký vliv na cévní soustavu i imunitní systém. Někteří účastníci pobytů věří, že jim tma pomohla lépe bojovat s nádorovým onemocněním.  

 

Témata: pobyt ve tmě, léčba tmou, pobyty ve tmě, terapie tmou | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300