Plech je standardním řešením na střechy a opláštění budov

Plech je řešením střechy a opláštění budov
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 17.5.2023 | Služby

Praha (Pressweb) - Standardním materiálem pro použití na střechy je plech. Je poměrně levný, odolný proti povětrnosti, lehký, a dobře se s ním pracuje. Pokud se na úpravu povrchu plechů použije barva nebo ochranný kov, taková střecha je prakticky nezničitelná a při pravidelném ošetření vydrží desítky let. Plechy jsou užitečné i pro opláštění různých skladových a průmyslových budov. Při potřebě budovu současně zateplit se používají předem připravené oplechované sendvičové panely s izolací. Jejich montáž je snadná a opláštění je kompletně hotové včetně vnějších a vnitřních stěn.

Plech se vyrábí většinou válcováním za tepla a za studena

Kromě střech, opláštění budov a jiných klempířských činností se plech používá v karosářském oboru a obecně ve strojírenství. Vyrábí se z ocelových předvalků kováním, tažením nebo válcováním za tepla i za studena. Válcování za studena se uplatní při výrobě hladkých plechů, kde je vyžadována velká přesnost rozměrů. Takový plech je navíc tvrdší než při válcování za tepla a lze jej vyrobit v menších tloušťkách. Využívá se zejména ve strojírenství a karosářském průmyslu. Výrobky válcované za tepla mají menší tvrdost, jsou tvárnější, proto se využívají na výrobu součástek do strojů či ohýbaných dílů.

Tahokov je atraktivní prvkem moderních fasád

Firmy dodávají plech v deskách nebo svitcích. Výrobky dělíme na černé a pozinkované, dále na tenké a tlusté, a podle tvaru povrchu na plechy hladké, vlnité, trapézové, rýhované a slzičkové. Samostatnou kategorií jsou plechy děrované a tzv. tahokov. Ten se vyrábí děrováním a poté natahováním. Tím vznikají různé tvary, z nichž některé se uplatní jako dekorativní prvky. Používají se jako výplně balkonů, zábradlí, plotů, na podhledy nebo jako dekorativní stěny. V poslední době si jej oblíbili architekti a navrhují je na fasády.

 

Témata: plech, plechy, hutní materiál, plechy válcované za studena, plechy vlnité | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300