Lešení haki se v tuzemsku vyrábí více než 50 let

Lešení haki je v tuzemsku už více než 50 let
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 17.10.2020 | Služby

Praha (Pressweb) - Víte, že lešení haki je původem ze Švédska. Na základě licence se začalo v tuzemsku vyrábět v roce 1969, ale během dalších let se průběžně modernizovalo. Je oblíbené pro svoji velkou variabilitu, stabilitu a snadnou montáž. Výrobce uvádí, že k instalaci či demontáži není potřeba žádné speciální nářadí, stačí kladivo a vodováha. Využívá se zejména pro samotnou výstavbu, ale také pro fasádní a výškové práce, různé opravy v interiéru i exteriéru, ale také pro dočasnou výstavbu pódií, tribun a přístřešků. Jedním z modulů je pojízdné lešení, které se pohybuje na výsuvných brzděných kolečkách.

Lešení haki má různé moduly a skládá se jen ze sedmi druhů dílců

Fasádní lešení se dělí na tři sady – základní, malou a mini sadu. Zájemce se může rozhodnout podle rozsahu práce, jakou sadu lešení haki si vybere. Například malá sada má pohledovou plochu 200 metrů čtverečných, celková výška je 16,32 a šířka 12,20 metru. Lze s ní postavit lešení o osmi podlažích a čtyřech polích. Lešení haki se skládá ze sedmi druhů dílců – sloupků, podélníků, příčníků, podlážek, zábradlí, patek a ztužení, které celou konstrukci zpevňuje. Dá se postavit jako řadové či prostorové, vysunuté či pojízdné. Specifikou jsou schodišťové věže, které zajišťují bezpečný pohyb pracovníků a umožňují překonat výšku až 50 metrů.

Pro drobné práce a opravy je určeno kozlíkové lešení

Pro drobné práce lešení haki umožňuje zvolit modul kozlíkového lešení. Lze je postavit jen s jedním podlažím a umožňuje práce až do výšky 3,5 metru. Je složeno z kozlíků, tedy podpěr a skládá se dále z příčníků, podélníků a podlážek. U kozlíku je výsuvný teleskop, kterým lze měnit výšku pracovní podlážky. Pracovní výška kozlíkového lešení je 1,1 až 1,5 metru, jeho délka je libovolná, protože jednotlivé pole lze snadno propojit.  Díky své variabilitě je lešení haki oblíbené například pro stavby nájezdových ramp. Firma Promal z Jílového u Prahy tyto konstrukce vyrábí, ale také pronajímá.

 

Témata: lešení Haki, haki lešení, půjčovna lešení, prodej lešení haki, haki.lešení | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300