Plechy na opláštění v sendvičovém provedení

Plechy na opláštění
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 15.10.2023 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Mezi sortiment hutního materiálu patří také plechy. Stále častěji se využívají jako součást komplexních zateplovacích dílů při zastřešování a opláštění velkých skladových nebo prodejních hal. Jednotlivé díly typu sendvič mají vrchní plech a směrem do interiéru se skládají z několika izolačních vrstev. Díly se velmi snadno připevňují na ocelovou konstrukci a po jejich montáži je celý plášť kompletní, to znamená, že odpadnou veškeré práce na stěnách v interiéru. Dalším využitím plechů jsou jednoduché střechy. Výhodou tohoto materiálu je, že se s ním snadno pracuje, lehce se ohýbá, tvaruje a stříhá.

Plechy se vyrábějí válcováním za tepla i za studena

Výroba plechů má v Česku dlouholetou tradici, vyrábějí se válcováním na soustavě válcovacích stolic. Ocel je totiž dobře tvarovatelná, při jejích zpracování se používají zejména dvě technologie – válcování za tepla a za studena. Při válcování za studena se docílí větší přesnosti, plechy se dále ještě upravují, aby byly odolné vůči vlhkosti a dalším povětrnostním vlivům. Nejčastější metodou je zinkování, které se provádí žárovým zinkováním, galvanickým zinkováním, metalizací nebo nástřikem. Pozinkované plechy se využívají zejména na střechách jednoduchých staveb, vyrábějí se z nich také okapy.

Pozinkované plechy mají i další plastovou ochranou vrstvu

Nevýhodou jednoduchých pozinkovaných plechů je, že ve venkovním prostředí se po určitém čase musí natírat barvou, protože ochranná zinková vrstva není věčná. Existují však technologie, které umožňují nanášet zinek na plechy přímo při výrobě, a ne až na hotové výrobky, a ještě přidávat další ochrannou vrstvu z plastů. Takové výrobky mají životnost několik desítek let a jsou prakticky bezúdržbové. Výrobci nabízejí tyto plechové materiály různě tvarované, například v trapézovém provedení a navíc v různých barevných odstínech.

 

Témata: plechy, plech, hutní materiál, plechy pozinkované, plechy černé | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300