Terapie tmou umožňuje zklidnit mysl a více přemýšlet o sobě

Terapie tmou
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 15.10.2023 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Máte pocit, že je kolem vás neustálý chaos, že jdete z problémů do problémů? Práce vám přerůstá přes hlavu, často vás přepadá nechuť cokoli změnit, nemáte žádný pocit uspokojení? To je ta pravá chvíle, abyste se zastavili a podívali se na svůj dosavadní život a přemýšleli, jak z toho ven. Terapie tmou je jeden ze způsobů, jak můžete zklidnit svoji mysl a přemýšlet o sobě a okolí. Lidé, kteří už mají za sebou takový pobyt, vám řeknou, že právě rozjímání ve tmě jim pomohlo víc, než návštěva psychologa. Pomáhá na stavy vyhoření a všem, kteří řeší denně problémy jiných a na sebe mají málo času.  

Terapie tmou má dlouhou tradici

Terapie tmou sahá do hluboké historie a pomáhala při meditacích budhistickým mnichům. Současně se ukázalo, že toto oproštění od všedních starostí pomáhá nejen duchovním cvičením, ale zlepšuje i zdravotní kondici. Vědci navíc prokázali, že při pobytu ve tmě se uvolňuje hormon melatonin, který je zodpovědný za zdravý spánek. Dalším hormonem, jenž naše tělo produkuje při podobných meditacích, je serotonin, který přináší pocit uspokojení a blaženosti. Jeho nedostatek vyvolává naopak deprese a malomyslnost. Terapie tmou tak působí na tělo komplexně, ale její výzkum je teprve na počátku.

Poznáváme více sami sebe, říkají lidé o pobytech ve tmě

Pro pochopení významu pobytu ve tmě je důležité se seznámit se zkušenostmi lidí, kteří jej absolvovali. „Terapie tmou mi pomohla uvědomit si chyby, které jsem dělal a teď se je snažím napravit,“ popisuje své pocity jeden ze starších účastníků pobytů ve tmě. Většina pak shodně uvádí, že se konečně mohli soustředit na sebe i svou vlastní činnost. Daleko lépe si uvědomili, co je v životě důležité a co malicherné. „Když jsem se z pobytu vrátil, měl jsem pocit, že jsem lepší člověk. A snažím se podle toho žít,“ popisuje své zkušenosti další účastník. Jiní jsou přesvědčeni, že se zbavili také zdravotních potíží. Pomáhá tomu i vegetariánská strava, která se při těchto pobytech většinou podává.

 

Témata: terapie tmou, léčba tmou, pobyt ve tmě | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300