Terapie tmou má mimořádný psychologický význam

Terapie tmou
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 14.5.2023 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Účastníci pobytů ve tmě se vyjadřují velmi podobně. Jsou sebejistější, uvědomují si, že každý den života je důležitý, lépe řeší životní situace a lépe komunikují s přáteli, příbuznými i svým okolím. Terapie tmou, jak pobyty ve tmě nazývají odborníci, má pro člověka opravdu mimořádný psychologický přínos. V běžném životě většinou není čas se zastavit a rozjímat o sobě, protože člověk musí stále řešit problémy v práci i ve svém nejbližším okolí. Kromě toho také reaguje na politické, společenské či kulturní události. Podnětů je tolik, že je člověk není schopen správně vstřebat a rozdělit je na důležité a malicherné.

Terapie tmou usnadňuje soustředění

Terapie tmou vychází ze staleté tradice meditace a některých druhů modliteb, které mají za cíl hluboce se soustředit a dosáhnout hlubšího vědomí. Meditační techniky jsou různé a jednou z nich je právě pobyt ve tmě, který umožňuje rychle se oprostit od okolního světa a ponořit se do svých vlastních myšlenek. Terapie tmou působí na každého různě, ale všichni se nakonec shodnou, že jim pomohla utřídit myšlenky, soustředit se na důležité věci v životě. A co je podstatné – účastníci si začali více vážit života, uvědomují si, že každý den je důležitý a že nic se nemá uspěchat.

Pobyt ve tmě pomáhá poznat sám sebe

Terapie tmou má význam i pro sebepoznání. Každý z nás se setkává s výroky, že lidé se „teprve hledají“, že musí „poznat sami sebe“, „utřídit si hodnoty“ apod. Člověk žije ve velkém společenství, musí stále reagovat na podněty od přátel, kolegů, příbuzných, a když stojí před vážným životním rozhodnutím, někdy neví, jak se rozhodnout a zda jeho rozhodnutí bude správné. Ani rady od odborníků někdy nepomáhají. Vždyť i sami psychologové říkají, že člověk se nakonec musí rozhodnout sám, protože jen on sám ponese odpovědnost. Pobyt ve tmě je příležitost soustředit se sám na sebe, na své hodnoty a utřídit své priority.

 

Témata: pobyt ve tmě, léčba tmou, terapie tmou | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300