Za starý telefon odměna

Získejte slevovou poukázku nebo podpořte neziskovou organizaci Dejme dětem šanci.
Zadavatel: BON Media, s.r.o. | 14.3.2016 | Sport, volný čas, zábava
Autor fotografie:
Asekol

Praha (Pressweb) - Přemýšlíte ekologicky a je vám líto vyhodit starý telefon jen tak do popelnice? Nyní máte možnost zachovat se správně k přírodě, pomoci potřebným a navíc získat slevové poukázky do jednotlivých prodejen v OC Park Hostivař. Obchodní centrum se totiž nově zapojilo do projektu společnosti ASEKOL, která zabezpečuje zpětný odběr elektrozařízení a jeho ekologickou recyklaci. Po prvních úspěších pilotního projektu sběru starých mobilních telefonů  v Praze mají nyní i zákazníci obchodního centra Park Hostivař možnost vložit svůj starý telefon do tak zvaného MOBILOMATu a vybrat si za něj jednu z nabízených slevových poukázek do prodejen Albert, Klier, Starožitnictví, Cukrárna BANY, Marionnaud, Kulíškov, Filium, Saunia, nebo přispět neziskové organizaci DEJME DĚTEM ŠANCI. A to na konkrétní přání 16-ti letého Honzy z dětského domova Dolní Čermná, který si přeje pracovní pomůcky ke studiu. Organizace navíc získá za každý stý vhozený telefon jeden nový. Nezisková organizace DEJME DĚTEM ŠANCI poskytuje komplexní pomoc dětem a mladým lidem z dětských domovů na území celé ČR.  Usnadňuje jim úspěšné začlenění do společnosti po opuštění dětského domova. OC Park Hostivař věnuje nadaci Dejme dětem šanci za každý vhozený mobilní telefon sto korun na splnění přání. MOBILOMAT zde bude k dispozici od 14. března do 31. srpna tohoto roku.

 

Podle průzkumu společnosti ASEKOL se v České republice nachází 8 milionů starých, nepoužívaných mobilních přístrojů. Leží ladem v šuplíku a lidé často nevědí, jak se jich správně zbavit. OC Park Hostivař se proto zapojil do projektu společnosti ASEKOL a nainstaloval do prvního podzemního podlaží obchodního centra MOBILOMAT. Každý člověk, který by se rád zbavil svého starého přístroje ekologicky a ještě získal nějakou odměnu nebo pomohl potřebným, může přijít a jednoduše vhodit nepoužívaný mobil do MOBILOMATu. Odměnou, za tento k přírodě šetrný počin, mu bude slevová poukázka, kterou bude moci uplatnit při nákupu v jednotlivých prodejnách obchodního centra Park Hostivař nebo přispěje neziskové organizaci DEJME DĚTEM ŠANCI,“ říká Lenka Kulda, ředitelka OC Park Hostivař. 

A jak Mobilomat funguje? Zařízení samo pozná, jestli jde opravdu o mobil nebo jiný předmět. Cokoli co není mobil, tak odmítne. Vhozené mobilní telefony pravidelně společnost ASEKOL vybírá a předává telefony k recyklaci. Společnost ASEKOL zabezpečuje již od roku 2005 zpětný odběr elektrozařízení a jeho ekologickou recyklaci. Za více než deset let svého působení dokázal vysbírat téměř 150 000 tun vysloužilého elektra. Pro představu, to je váha tří Titaniků. Pomocí tzv. LCA (Life Cycle Assessment) analýzy je společnost schopna vypočítat množství ušetřených zdrojů, jako je například voda, ropa, suroviny a jiné. Díky zpětnému odběru vysloužilých spotřebičů se uspořilo  1 465 180 MWh. Stejné množství energie vystačí na 4 měsíce provozu všech domácností v Praze.

Využít lze, jak projektu Věnuj mobil, tak třeba červených kontejnerů na drobné elektro, boxů na prodejnách elektra či sběrných dvorů. Navíc už díky zpětnému odběru pouhých sta mobilních telefonů se nemusí vytěžit 29,2 litru ropy. Stejné množství ropy se například spotřebuje k ujetí       417 km v osobním automobilu s běžnou spotřebou.  Dojde také např. k úspoře 2 340 litrů pitné vody, čímž nevznikne stejné množství znečištěných odpadních vod. Tolik vody spotřebuje člověk na mytí zubů – dvakrát denně dvě minuty – za necelé dva měsíce.

Témata: charita, děti, akce, telefon, oc hostivař | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

BON Media, s.r.o.

Sokolovská 55/81
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Martin Březina
PR konzultant
martin.brezina@bonmedia.cz
+420 606 606 989
Obrázek uživatele BON Media
Komunikačně kreativní agentura s velkými nápady.
BON Media, s.r.o.
Sokolovská 55/81
186 00 Praha 8
Česká republika
info@bonmedia.cz
Tel: +420 731 155 047