Cyklistický maraton Vysočiny letos vyhrál Radek Roupec z Lesonic

Závodníci dali dohromady skoro osm tisíc na kolo pro handicapované děti
Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 10.9.2022 | Sport, volný čas, zábava

Kněžice (Pressweb) - 10. 9. 2022): Necelých třiadevadesát minut po odstartování dorazil jednadvacetiletý Radek Roupec z obce Lesonice na Třebíčsku do cíle elitního hlavního závodu sedmnáctého ročníku Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočina 2022. Na stupni vítězů si díky tomu převzal zlatou medaili pro nejlepšího závodníka.

Radek Roupec (ročník 2001) na trať dlouhou 44 kilometrů vyrazil se startovním číslem 22, do cíle dorazil v čase 1:32:54. Téměř od začátku jel sám bez pronásledovatelů. Za sebou nechal závodníka s odstupem skoro dvou minut.

„Moc se mi líbila nová trať. Byla rychlá,“ vysvětlil stručně Radek Roupec, proč soupeři za ním vůbec nedostali šanci. „Kouknul jsem za sebe a nikdo tam už nebyl. Tak jsem jel dál,“ dodal.

Odstartoval předseda Senátu, část startovného šla na kolo pro handicapované děti

Milou tradicí se pomalu stává přítomnost předsedy Senátu Miloše Vystrčila, který je rodákem z Vysočiny a už podruhé se bike maraton konal pod jeho záštitou. Stejně jako loni odstartoval v jedenáct hodin hlavní závod a o něco později i dvaadvacetikilometrovou kategorii Sport. Závodníkům popřál, ať se nezraní a byl rád, že mohl na závody přijet osobně.

Novinkou sedmnáctého ročníku byla podpora sportovní výzvy Kolo pro Adama ‒ organizátoři z každého startovného věnovali padesát korun na speciální kolo pro handicapované děti. „Vybrali jsme skoro osm tisíc korun, které obratem předáme dál,“ raduje se František Boudný, jeden ze spoluorganizátorů závodů a ředitel personální agentury Předvýběr.CZ, která je generálním partnerem maratonu. Do některé z kategorií závodu se letos registrovalo celkem sto padesát závodníků.

Nová trať vrátila závody do lesů

„Pro sedmnáctý ročník jsme připravili novou trať, která byla vhodná pro účastníky závodu i hobby jezdce. Převažují na ní polní a lesní cesty, část vede po asfaltu. Velkou radost mám z toho, že jsme se po letech mohli vrátit částečně zpátky do lesů,“ shrnul za organizátory František Boudný.

Bike Maraton na Vysočině pořádá Cykloklub Kněžice od roku 2006. Partnerem pitného režimu byl Rodinný pivovar Bernard, hlavními partnery nákupní centrum Citypark Jihlava, rodinná firma START Zelený a prodejna sportovních potřeb Fly stork, která měla na místě stánek s koly a cyklodoplňky. Čipovou časomíru a online registraci zajistila společnost Ptime.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze, rozsáhlou interní databázi kontaktů a sociální sítě. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará více než 50 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Personální agentura je generálním partnerem klubu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav, generálním partnerem Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočina a partnerem fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava. Podporuje činnost Nadačního fondu Toník, spolku Dobré víly a ústavu Cesta z krize.

Region: Vysočina

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024