Terapie tmou – bez telefonu a sociálních sítí

Terapie tmou
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 10.7.2023 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Žádné telefonní hovory, žádné zprávy na sociálních sítích, žádná zábavná videa či obrázky a především úplná tma. Dá se to vůbec přežít? Tak vypadají pobyty ve tmě, které mají vliv na psychiku i tělo. Terapie tmou je obvyklý název pro tyto týdenní pobyty, které účastníci stráví v samostatné místnosti po celý den v úplné tmě. Dostávají jednou denně lehkou stravu, většinou vegetariánskou, a v případě potřeby si mohou popovídat s tzv. důvěrníkem. Jinak nemají žádný kontakt s vnějším světem, mohou přemýšlet, cvičit, meditovat a spát.

Terapie tmou není vhodná pro lidi s psychickými problémy

Terapie tmou je podle odborníků vhodná pro náročné profese – manažery ve vrcholných funkcích, nebo pracovníky, kteří pracují v sociálních službách a musí řešit různé vztahové problémy. Tedy všude tam, kde hrozí syndrom vyhoření. Terapie tmou není podle nich vhodná pro ty, kteří mají v běžném životě nějaké psychické problémy. Pobyt ve tmě je totiž velmi náročný na psychiku a ne každý je schopen se v prvních dnech vypořádat s totálním odloučením od vnějšího světa. „Dostala jsem se zpočátku na úplné dno, ale další dny už jsem cítila obrovské osvobození,“ vypráví jedna z účastnic.

Pobyt ve tmě je jako restart počítače

Terapie tmou neočišťuje jen mysl, ale celé tělo. Někteří účastníci popisují, že měli určité zdravotní problémy, ale po týdenním pobytu zcela zmizely. „Uvědomovala jsem si každý kousíček svého těla, vnímala jsem svoje pocity a po počátečním chaosu jsem se uklidnila a cítila jsem se nádherně,“ svěřila se další účastnice pobytů ve tmě. Odborníci si to vysvětlují tak, že člověk zažívá jakýsi restart, oprostí se od vnějších vlivů, které ho většinu života rozptylují a zahlcují. A protože mysl je úzce spojena s tělem, má to pozitivní vliv i na jeho zdraví. Někteří lidé jsou přesvědčeni, že pobyt jim pomohl vyléčit i vážnou chorobu.

 

Témata: terapie tmou, léčba tmou, pobyty ve tmě | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300