Plechy jsou pevné a odolné vůči chemickým látkám

Plechy jsou pevné a odolné
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 10.3.2021 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Ať se podíváte na většinu opláštění zařízení a strojů, vždy mají část, která je oplechovaná. Je to přirozené. Plechy jsou pevné, odolné vůči chemickým látkám, chrání před poškozením a dobře se zpracovávají. Patří do kategorie hutního materiálu, stejně jako trubky, betonářská ocel či profilová ocel. Vyrábějí se v ocelárnách na válcovacích stolicích, na nichž se z ocelového polotovaru neboli předvalku válcují konečné výrobky. Válce, mezi nimiž se pohybuje ocelový polotovar, z něho tlakem tvarují požadovaný tvar. Válcuje se za tepla nebo za studena. 

Plechy jsou hladké i různě tvarované

Plechy, které se vyrábějí pomocí hladkých válců, se zákazníkům nabízejí v různých tloušťkách. Tenký plech má obvykle tloušťku do čtyř milimetrů, silný plech je nad touto hranicí. Existuje celá škála plechů hladkých tvarovaných, černých, pozinkovaných, rýhovaných,  slzičkových, či poplastovaných. Plechy určené pro výzdobu nebo jako výplně umělecky zpracovaných zábradlí, nebo zástěn pergol se nazývají designované. Na svém povrchu mají dekorativní vzory, jsou leštěné či jinak zpravené. Vyrábějí se na zakázku, vzory na povrchu se většinou vypalují laserem.

Oblíbené jsou trapézové plechy na střechy

Plechy základní jsou černé a hladké. Pokud je plech určen pro vnější prostředí, jeho povrch se už při zpracování potahuje zinkem nebo jinými kovy, které odolávají povětrnostním vlivům. Tyto hutní výrobky se používají jako střešní krytiny nebo pro opláštění průmyslových budov. Na střechy a různé přístřešky se používá tvarovaná plechová krytina, například trapézová. Je lehká, odolná, dobře se montuje, a v nabídce je vždy více barevných variant. Plechové střechy jsou oblíbené nejen u průmyslových hal a technických přístřešků, ale stále častěji pronikají i do obytné zástavby.

 

Témata: plech, plechy, hutní materiál, plechy černé, plechy pozinkované, tahokov | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300