MFDF Ji.hlava 2014: Výjimečné projekce a zahraniční hosté

Ji.hlava představila významné hosty a továrnu coby vizuální i společenský fenomén
Zadavatel: Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava | 16.9.2014 | Kultura, hudba, divadlo

Praha/Jihlava (Pressweb) - Ve stylovém prostředí restaurace Továrna na iluze odhalil Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava program několika výrazných sekcí i důležité zahraniční hosty, kteří přijali pozvání na festival, jenž se koná od 23. do 28. října 2014.

Ji.hlava letos opět v sekci Fascinace uvede výjimečné experimentální dokumenty, včetně novinek z Asie, které se v Evropě představí vůbec poprvé. Fascinace, ale též další programové sekce, se zaměří i na vizualitu a historii továrny, včetně slavných československých předválečných i poválečných podniků.

Retrospektivou prakticky neznámé rané tvorby Alaina Resnaise vzdává festival hold letos zesnulému tvůrci francouzské nové vlny.

V rodinné porotě Fascinací letos zasedne slavný rakouský experimentátor Peter Tscherkassky se svojí ženou, španělský solitér Albert Serra přijede představit unikátní projekt světového formátu Filmové korespondence. Tradičně jediným porotcem soutěže světových dokumentů Opus Bonum bude iniciátor žánru dokudrama, srbský dokumentarista a pedagog Želimir Žilnik.

Textový soubor:
PřílohaVelikost
PDF icon tz_mfdf_ji.hlava_2014.pdf559.03 KB
Témata: MFDF Ji.hlava, dokumentární filmy | Region: Vysočina

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

Jana Masaryka 16
586 01 Jihlava
Kontaktní osoba: Tomáš Stejskal
Vedoucí mediální komunikace
media@dokument-festival.cz
+420 774 101 652
Obrázek uživatele Ji.hlava
Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava je slavností autorského dokumentárního filmu a největší událostí svého druhu ve střední a východní Evropě.Vycházíme z toho, že dokumentární filmy jsou především výsostná umělecká díla. S tím úzce souvisí významnost témat, kterým se věnují... vice ›
Ji.hlava - Jihlavský spolek amatérských filmařů / JSAF
Jana Masaryka 16
586 01 Jihlava
Česká republika
info@dokument-festival.cz