Kuskus a cizrna do vaší kuchyně

Zadavatel: PSHK s.r.o. | 13.5.2013 | Potraviny, tabák

Hradec Králové (Pressweb) - Obiloviny a luštěniny by měly být nedílnou součástí každého jídelníčku, jelikož patří mezi zdroje komplexních sacharidů. Právě mezi obiloviny se řadí v posledních letech velmi oblíbený kuskus. Jedná se o potravinu vyrobenou z pšenice - běžné, celozrnné nebo ze špaldy. Kuskus je svým složením podobný těstovinám. Dá se připravit nasladko i naslano, vařit i zapékat. Jeho velkou předností je i rychlost, se kterou ho uvaříte. Stačí ho zalít dvojnásobným množstvím vody a nechat nabobtnat.

Další oblíbenou potravinou je římská hrách neboli cizrna, která v současnosti představuje zajímavou alternativu k běžného zelenému a žlutému hrachu, čočce i fazolím. Z cizrny si můžete připravit takzvaný hummus - hustou kaši, která je typická pro africkou kuchyni. Cizrnu můžete zakoupit v několika formách - buď jako sušenou nebo v konzervě, která je na přípravu mnohem jednodušší. Cizrnu můžete využít jako hlavní jídlo i jako přílohu. Je bohatá na vitamíny B, A, E a C. Obsahuje také hořčík, zinek nebo fosfor.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

PSHK s.r.o.

Pavla Hanuše 300/1
500 02 Hradec Králové
Kontaktní osoba: Zdeněk Hrubý
Jednatel
hruby@pshk.cz
+420 776 525 452
Obrázek uživatele PSHK
Provádíme SEO pro vyhledávače, nabízíme služby v oblasti internetového marketingu, vedení PPC kampaní. Tvoříme webové stránky a e-shopy.
PSHK s.r.o.
Pavla Hanuše 300/1
500 02 Hradec Králové
Česká republika
info@pshk.cz
Tel: +420 491 110 854