Profilová ocel nachází uplatnění v průmyslu a stavebnictví

Profilová ocel
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 9.9.2019 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Kde všude se používá hutní materiál? Například ve stavebnictví, zemědělství, strojírenství, v chemickém i automobilovém průmyslu. Neexistuje prakticky technický obor, kde by nebyla použita některá z položek hutního materiálu. Jsou to trubky, plechy, profilová ocel, jakly a ocel do betonu. Trubky vedou plyn a nejrůznější tekutiny. Rozlišují se na svařované, bezešvé, konstrukční a přesné. Každý druh je určen pro jiné použití. Například konstrukční trubky jsou tenčí než ostatní a není možné na nich zhotovit závit. Trubky se vyrábějí z ocelových polotovarů válcováním za tepla i za studena.

Profilová ocel – to je základ konstrukcí

Pro výrobu malých i velkých konstrukcí do interiéru i exteriéru se používá profilová ocel. Lidové označení je traverza nebo nosník. Profily jsou nejčastěji ve tvaru velkých písmen I, H, U, T a L a dalších odvozenin podle délky jednotlivých ramen průřezu. Právě profil rozhoduje o tom, kolik nosník unese.  Profilová ocel se stala revolucí ve stavebnictví. Do té doby se podpěry stavěly z kamene a cihel, a zabíraly mnoho místa. Traverza, která unesla stejnou váhu, měla však několikanásobně menší rozměry.  A to rozhodlo. Dnes se bez profilové oceli neobejde žádná větší stavba.

K hutnímu materiálu patří také trubky i betonářská ocel

Podobný tvar jako profilová ocel mají jakly. Jsou to však uzavřené profily nejčastěji o čtvercovém a obdélníkovém průřezu. Mají nejrůznější tloušťku a například tenkostěnné profily se využívají jako konstrukční díly pro různá zařízení i nábytek. Do kategorie hutního materiálu patří také betonářská ocel. Jsou to tyče s typickými výstupky na povrchu, tzv. žebrováním, které se vkládají do betonu a vzniká tak železobeton. Z tyčí se svařují různé konstrukce, do kterých se lije beton. Pro vytváření základových desek nebo železobetonových stěn, se používají ocelové sítě, tzv. kari sítě.

 

Témata: profilová ocel, ocelové profily, plechy, kari sítě, hutní materiál, profilová ocel levně, ocelové profily kvalitní | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300