O štěstí v práci po kovidu víc rozhoduje dobrá výplata a šéf. Práce, která baví, zůstává nejdůležitějším faktorem

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 9.6.2021 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 9. 6. 2021: Celkem 79,7 % pracujících lidí ve věku 18-59 let je v práci šťastných, ukázal průzkum, který pro personální agenturu Předvýběr.CZ uskutečnila firma STEM/MARK. V porovnání s podobným šetřením z období před pandemií vyplývá větší důležitost výše výplaty a vlastností šéfa, naopak méně je pro zaměstnance podstatná kvalita týmu a to, jak je práce baví.

„Zaměstnanci v mimořádné situaci poznali, co je pro ně skutečně důležité, když dojde na pomyslné lámání chleba,“ míní František Boudný, ředitel Předvýběru.CZ. „Do práce chodíme především kvůli obživě ‒ a v těžké situaci je dobrý šéf neocenitelný,“ dodává.

Lidé jsou pragmatičtější než před kovidem: ve srovnání s průzkumem před půldruhým rokem jich nyní více uvedlo, že jsou pro ně důležité výplaty a šéf. Pořád ale jim ze všeho nejvíc záleží na tom, aby je práce bavila: letos na jaře to uvedlo 38 % respondentů, což je ale o tři procentní body méně než před kovidem. Dobrá výplata je důležitá pro téměř třicet procent pracujících (+ 4 % body), dobrý šéf si polepšil z necelých šesti na devět procent. Naopak dobrý tým klesl ze dvaadvaceti na necelých devatenáct procent.

Přes 49 % dotázaných uvedlo, že před kovidem nebyli v práci šťastnější. „Průzkum opět potvrdil, že lidé si kvůli kovidu víc cení práce a to i přes stále nízkou nezaměstnanost,“ říká František Boudný.

A co by udělal poslední dobou často zmiňovaný zkrácený pracovní týden? Podle 72 % respondentů by den volna navíc znamenal jejich větší štěstí v práci.

Každopádně štěstí v práci je podle lidí důležité, 54 % respondentů souhlasí s tím, že spokojený člověk odvede lepší práci a proto má smysl, aby se firmy o pocity svých zaměstnanců zajímaly. Podobně jako před půldruhým rokem zhruba sedm procent pracujících se v práci setkala s pozicí manažera štěstí, resp. specialisty starajícího se o spokojenost zaměstnanců.

Jarní vlnu průzkumu na téma štěstí v práci uskutečnil STEM/MARK na vzorku 458 respondentů Českého národního panelu ve věku 18-59 let, z nichž 80 % mělo postavení zaměstnance nebo podnikatele. První průzkum proběhl v říjnu 2019 na obdobném vzorku.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze, rozsáhlou interní databázi kontaktů a sociální sítě. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Personální agentura je generálním partnerem klubu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav, generálním partnerem Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočina a partnerem fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava. Podporuje činnost Nadačního fondu Toník a spolku Dobré víly.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024