Na 5. Nožířské slavnosti v Mikulášovicích dorazí císař František Josef II.

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 9.6.2016 | Sport, volný čas, zábava

Mikulášovice (Pressweb) - 9. 6. 2016:  Již 5. ročník tradičních Nožířských slavností v Mikulášovicích se letos ponese ve znamení stého výročí prohlášení Mikulášovic za město. Slavnosti konané v areálu firmy Mikov proto v neděli 12. června 2016 v 11 hodin dopoledne slavnostně zahájí císař František Josef II.

Vzhledem k tématu letošního ročníku organizátoři připravili odměnu pro každého, kdo se na slavnosti dostaví v dobovém oblečení z časů konce rakousko-uherské monarchie.

Kromě tradičních ukázek nožířského řemesla, bojových umění, historických zbraní a soubojů zde letos bude mít premiéru předvedení izraelského bojového umění Krav Maga. Během slavností bude také možné navštívit Muzeum nožířské tradice nebo si prohlédnout provozy výroby nožů v komentované exkurzi.

Nožířské slavnosti jsou vedle milovníků nožů atraktivní i pro děti, které si zde mohou vyzkoušet hledání rybiček detektorem kovů nebo se projet na funkčním modelu parní železnice. Ukončení programu Nožířských slavností je plánováno na 15 hodin.

Na pořádání slavností se společně s městem Mikulášovice podílí i firma Mikov – tradiční výrobce loveckých, outdoorových, armádních i zavíracích nožů jak pro širokou veřejnost, tak pro náročné zákazníky.

Nožířské slavnosti se v Mikulášovicích pořádaly poprvé v roce 2012 u příležitosti otevření Muzea nožířské tradice. Ty další se uskuteční až za dva roky – 10. června 2018.

Region: Ústecký kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024