Plechové disky nebo alu kola?

Plechové disky nebo raději alu kola?
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 9.6.2015 | Auto-moto, logistika

Praha (Pressweb) - Vybrat si obyčejné plechové disky, nebo dát přednost eleganci a nakoupit alu kola? Tato volba byla až donedávna především o designovém dokreslení auta a zvažovali ji především milovníci aut. S klesajícími cenami alu kol a se zlepšováním stavu vozového parku na našich silnicích se ale alu kola objevují čím dál tím častěji.

Nová auta z autosalonů bývají alu koly vybavena od střední třídy automaticky, v nižších třídách je nejčastěji najdete v balíčcích výbav. Jaké jsou ale jejich výhody a nevýhody.

Plechový disk je prostě klasika. Na jeho pořízení ušetříte, stejně tak ušetříte, když se Vám podaří najet na kámen nebo na obrubník. Jde často opravit, a když opravit nejde, na jeho výměně nebudete tratit tolik. Často ani nemusí plechový disk degradovat vzhled Vašeho vozu. Většina výrobců k plechovým diskům dodává slušivé kryty a na silnici ostudu neuděláte. Velmi praktické jsou plechové disky v zimním období a mnoho motoristů, které už nebaví přezouvání, si k letním pneumatikám nasazeným na alu kola vybírají zimní pneumatiky právě s plechovými disky. Je to praktické a oceníte to především na silnicích, kde se v zimě udržuje sjízdnost pomocí štěrkové drti.

Oproti tomu alu kola prostě skvěle vypadají a dotvoří vzhled Vašeho vozu. Dávno už neplatí, že litá kola mají oproti plechovým diskům podstatně větší váhu. Alu kola se také častěji vyrábějí v některých méně častých velikostech, a tak pokud chcete na svůj vůz lepší pneumatiky, než jsou ty sériově dodávané, alu kola jsou jasnou volbou. Alu kola mají i jednu praktickou výhodu: Nehromadí se v nich nečistoty, jako se to stává v prostoru mezi plechovými disky a ozdobnými kryty.

A jak je to u Vás? Už jste rozhodnuti, zda plechové disky nebo alu kola? Pokud váháte, navštivte naše stránky a inspirujte se. Rádi Vám s výběrem pomůžeme.

Témata: alu kola, plechové disky, elektrony, alu kola Proma, disky na auto | Region: Středočeský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300