TÜV SÜD certifikuje 55 MWp solární elektrárnu v Ucea de Sus

Zadavatel: TÜV SÜD Czech | 9.6.2014 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Skupina TÜV SÜD, mezinárodní poskytovatel služeb, certifikovala solární park provozovaný společností Green Vision Seven SRL v rumunské lokalitě Ucea de Sus. Tato nová fotovoltaická elektrárna se jmenovitým výkonem 55 MWp patří mezi největší v zemi. Certifikát byl předán na veletrhu Intersolar Europe 2014 v Mnichově dne 5. června 2014.

Fotovoltaická elektrárna leží blízko jižních Karpat uprostřed Rumunska. Jejích 226.000  polykrystalických fotovoltaických modulů od společnosti Hareon Solar má jmenovitý výkon 55 MWp a měly by podle očekávání generovat více než 60 GWh elektřiny ročně. Komplexní certifikace vydaná společností TÜV SÜD byla provedena na základě normy EN 62446:2010-7 pro fotovoltaické systémy a normy EN 1990 až 1999 a EN 1090 pro ocelové a hliníkové konstrukce. Součástí certifikace bylo také prověření výkonu elektrárny dle normy EN 61724, kde byla výroba posuzována pomocí stejných přístupů, které jsou aplikovány  v nové službě PV Performance Guard. PV Performance Guard, interně vyvinutý společností TÜV SÜD a představený na veletrhu Intersolar Europe 2014, je založen na poměru skutečného a simulovaného výkonu.

„Jsme potěšeni, že nás společnost Green Vision Seven pověřila provedením technického posouzení elektrárny, jež bylo završeno certifikací,“ řekl Ondřej Vaculín z TÜV SÜD Czech. „Po provedení kontroly dokumentace a inspekce elektrárny mohl být vystaven certifikát potvrzující, že fotovoltaická elektrárna v Ucea de Sus splňuje všechny požadavky týkající se bezpečného provozu, které jsou uvedeny v mezinárodních normách, a že elektrárna poskytuje vysokou úroveň výkonu.“

„Spolupracujeme s TÜV SÜD po dlouhou dobu a jejich analýzy nám pomáhají zlepšovat kvalitu projektu jak ve fázi designu, tak během výstavby našeho projektu,“ uvedl Damian Dillon, obchodní ředitel společnosti Hareon Solar, který převzal certifikát jménem Green Vision Seven. „Tato závěrečná analýza stavu a výkonnosti našeho projektu nám poskytne potřebnou jistotu pro naše financující strany, pojišťovatele a další partnery.“

 

Rozsáhlé služby pro fotovoltaický sektor

Poskytováním globálních služeb pro investory, generální dodavatele a provozovatele, výrobce a dovozce TÜV SÜD zvyšuje bezpečnost a jistotu investic ve fotovoltaickém průmyslu. Na veletrhu Intersolar Europe 2014, konaném od 4. do 6. června 2014, odborníci od předního mezinárodního poskytovatele technických služeb představili celé portfolio svých služeb v této oblasti pokrývající celý dodavatelský řetězec FV průmyslu. Stánek TÜV SÜD na veletrhu se zaměřoval na nové služby, včetně certifikace solárních invertorů a systémů akumulace solární energie a byla zde také poprvé představena nová služba PV Performance Guard (hala A2, stánek 540).

Více informací o službách TÜV SÜD pro fotovoltaický průmysl naleznete na internetu na stránce http://www.tuv-sud.cz/cz-cz/odvetvi/energetika/obnovitelna-energie/fotovoltaika.

Obrázek: Prezentace certifikátu na veletrhu Intersolar Europe 2014 (zleva doprava): Damian Dillon z Hareon Solar a Stefan Vitz z TÜV SÜD.

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

TÜV SÜD Czech

Novodvorská 994/138
142 21 Praha 4
Kontaktní osoba: Štefánia Recskyová
PR & Marketing Manager
stefania.recskyova@tuv-sud.cz
+ 420 239 046 807
Obrázek uživatele TÜV SÜD
Jsme vedoucí společností v oblastech inspekce, certifikace a testování systému, procesů, výrobků a služeb. Rozsah našich aktivit zahrnuje také konzultační, schvalovací, expertní činnosti a vzdělávání ve všech odvětvích průmyslu a služeb.
TÜV SÜD Czech s.r.o.
Novodvorská 994/138
142 21 Praha 4
Česká republika
info@tuv-sud.cz
Tel: +420 239 046 800