Korekce zraku pomocí kontaktních čoček

Zadavatel: Janák Karel | 9.5.2014 | Zdraví
Logo Vašečočky.cz

Praha (Pressweb) - Přibližně 40 % populace trpí určitým druhem zrakové vady. Dlouhá léta představovaly pro tyto jedince možnou záchranu pouze brýle, dnes už alternativy existují. Kontaktní čočky jsou cenově velmi dobře dostupný způsob korekce zraku. Nabízí maximální komfort, nedeformují obraz. Pojďme se podívat na další zajímavosti ze světa kontaktních čoček!

První kontaktní čočky

Přestože se první návrhy kontaktních čoček objevovaly průběžně již od 16. století, na první funkční model čekala tato zdravotní pomůcka ještě velmi dlouho. První pravidelně používanou kontaktní čočku se podařilo koncem 19. století vyrobit německému optikovi Friedrichovi Adoplhu Müllerovi. Roku 1887 zhotovil tvrdou skleněnou čočku na míru pro pacienta s oční vadou. Ten poté nezměněný model používal až do konce svého života.

Kontaktní čočky dnes

Dnes používáme měkké kontaktní čočky vyráběné z hydrogelu. Jedná se o speciální složení pohlcující až 40 % vody. Čočky umožňují oku volně dýchat a lze je proto nerušeně nosit po celý den. Speciální roztoky, kam se čočky ukládají na noc, čočku desinfikují. Čočky se tak dají dle druhu používat opakovaně. Především se používají čočky jednodenní, dvoutýdenní, měsíční, čtvrtletní a dokonce je možné využívat i čočky roční (pro občasné nošení). Z čoček se stala nejen zdravotní, ale i módní záležitost, často také zachraňují sportovní a specifické profesionální kariéry.

Přednosti kontaktních čoček

Čočky v porovnání s brýlemi jasně dominují ve třech oblastech včetně té nejdůležitější – kvalita korekce zraku.

Kvalita korekce zraku

Díky přímému kontaktu s rohovkou jsou dokonale eliminovány deformace obrazu typické pro brýle. Čočky zachovávají periferní vidění a optickou velikost pozorovaných předmětů (obraz je naprosto přirozený).

Vzhled pacienta

Kontaktní čočky nijak nehyzdí obličej… Zůstávají pozorovatelům skryty. Nezatěžují Vás díky tomu volbou designů obrouček, tvaru sklíček či dalšími módními trendy. U pacientů s větším množstvím dioptrií pak nedochází k optickému zvětšování či zmenšování panenek. Spokojenost se vzhledem má prokazatelně vliv na psychiku pacienta a jeho osobní úspěchy.

Pohyb, sport a specifická povolání

Brýle jsou jen těžko slučitelné se sportem a fyzickými aktivitami. Dokonce i levné čočky často zachrání kariéru sportovce, potápěče nebo kaskadéra. Kontaktní čočky eliminují riziko vypíchnutí oka a netrpí ani žádnými jinými omezujícími neduhy.

Kde kupovat kontaktní čočky?

Uvažujete-li o kontaktních čočkách, doporučujeme Vám internetový obchod VašeČočky.cz. E-shop nabízí všechny běžné druhy měkkých kontaktních čoček za výhodné ceny. K tomu všemu bezkonkurenční dodací lhůty, široký sortiment příslušenství a nadstandardní klientské služby pro komfort zákazníků. Dárky a slevový systém je již jen třešničkou na dortu v poskytování bezkonkurenčních služeb v oblasti kontaktních čoček!

Témata: kontaktní čočky

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.