Profilová ocel se základními průřezy I, H, U a T

Profilová ocel
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 9.4.2021 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Skladové a výrobní haly nebo velkoobchody? Pro jejich postavení jsou nezbytné hutní materiály. Právě ocel je přirozená součást stavebních materiálů s výjimkou dřevostaveb. Ale i u nich se neobejdete bez kovového lešení. Výrobci nabízejí celu škálu hutních materiálů. Profilová ocel je jedním z nich. Jde o výrobek z válcoven se základním  průřezem podle velkých písmen I, H, T a U a jejich odvozenin. Ocelové profily se vyrábějí válcováním za tepla či za studena na válcovacích stolicích a do obchodů se dodávají obvykle v délkách 12 a 14 metrů. Tyto ocelové prvky slouží zejména jako sloupy a vodorovné nosníky konstrukcí.

Profilová ocel je ideální pro výstavbu konstrukcí

Profilová ocel v konstrukcích je oproti jiným stavebním materiálům, například betonu či cihlové zdi výhodná proto, že při velké nosnosti nezabírá mnoho místa. Aby cihlová zeď unesla tíhu střechy, má podstatně větší prostorové rozměry než ocelový profil. Profilová ocel je proto u velkých konstrukcí oblíbená. U velkých hal, u nichž se konstrukční prvky z ocele nejvíce používají, veškerá tíha spočívá na konstrukci, plášť už může být z lehkých materiálů. Používají se proto už hotové izolační sendvičové panely. Stavba pak rychle roste a je brzy připravena ke kolaudaci.  

Dnes se využívá celá škála ocelových profilů

Nejznámější z této kategorie hutních materiálů je I profil, lidově zvaný traverza. Je využíván zejména jako vodorovný nosník nebo překlad nad okenními či dveřními otvory. Uplatnil se už ve starých cihlových stavbách, kde prostor mezi jednotlivými nosníky v patrech vyplňovaly cihly. V současné době se škála základních ocelových průřezů rozšiřuje o varianty s různě dlouhými rameny průřezů – IPE, HEA, HEB, HEM. Do kategorie hutního materiálu patří také jakly nebo jekly. Jde o konstrukční ocelové výroby, ale s uzavřenými profily čtvercového nebo obdélníkového tvaru.

 

Témata: profilová ocel, ocelové profily, hutní materiál | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300