Cestujte na vlastní pěst

Zadavatel: SUITU websites SE | 9.4.2014 | Cestování, gastronomie

Praha (Pressweb) - Vyrazit do světa, neplatit cestovce za ubytování a poznávat místní lidi, jejich zvyky a zajímavá místa, to je sen, který si může chtít slnit každý, kdo je jen trochu dobrodružnější povahy a rád cestuje na vlastní pěst. Hlavním důvodem, proč se lidé bojí cestovat sami, je strach z neznámého, strach z toho, že nebudou mít celou řadu situací pod svou kontrolou a budou se muset nechat vést náhodou.

Na rovinu, chce to hodně odvahy, abychom mohli cestovat podle svých představ. Ale odvážným štěstí přeje a zkusit cestovat na vlastní pěst je lákavé a dobrodružné. Naráz se ocitnete v cizí zemi tisíce kilometrů daleko a s touhou potkat nové lidi a strávit s nimi nějaký ten čas.

Splňte si své sny a vydejte se na cesty sami

Je to trochu divný, cestovat sám, že ano? Pokud překonáte strach z neznámého a budete dodržovat základní pravidla cestování a získáte potřebné informace o zemi, do které se chcete vydat, pak cestování na vlastní pěst může být bezpečné.

Poznávat tak můžete třeba Afriku, kontinent plný barevných domorodců, divoké zvěře, okouzlující přírody. A až člověk pozná zajímavá místa, kulturu a osobnosti domorodců, pak teprve může prohlásit, že zemi zná.

Zvolit můžete i život na druhé straně zeměkoule - Austrálii - oprášit angličtinu a projet třeba východní či západní pobřeží, nechat se okouzlit národními parky a projet řekou plnou krokodýlů.

Irán, přestože se to nezdá, je také vyhledávanou destinací mezi Evropany, stále uzavřenou a obávanou zemí. Přesto - pro dobrodružnější povahy -  může návštěva Teheránu nebo – Mekka šíitského islámu – Mashad být skutečně fascinujícím zážitkem.

Tropickým rájem je Mauricius - ostrov plný zeleně, který nabízí pláže s jemným pískem, průzračnou vodou, vodopády i exotické ptactvo. Podobným exotickým ostrovem je Bali.

Evropou křížem krážem

Kdo nechce cestovat moc daleko, může navštívit Toskánsko - úrodnou zemi plnou sluníčka a nahlédnout do exotické kuchyně, zažít pohostinnost a radost z jízdy ve vypůjčeném autě. Navštívit městečko Cinque Terre, což je nedaleko "hranic".

Oblíbenou zemí turistů – dobrodruhů cestujících na vlastní pěst, je i Francie a její Bretaň, kde si můžete ochutnat jejich vyhlášené sýry a víno. Celá cesta je jedním velkým zážitkem. Těžko se vybere jedna. Každé městečko má svůj jedinečný charakter.

Témata: cestování, cestování na vlastní pěst | Region: Svět

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SUITU websites SE

Vinohradská 2165/48
120 00 Praha 2
Kontaktní osoba: Zákaznická podpora
Zákaznická podpora
podpora@suitu.cz
+420 273 134 757
Obrázek uživatele Suitu-News
Specialista na tvorbu webových stránek. 
SUITU websites SE
Vinohradská 2165/48
120 00 Praha 2
Česká republika
obchod@suitu.cz
Tel: +420 273 134 757