Zaměstnavatelé nejvíc přispívají na dovolenou, pro zaměstnance to není důležité

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 9.3.2023 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 9. 3. 2023: V rámci firemních benefitů nejčastěji přispívají zaměstnavatelé na dovolenou, uvedlo 52 % firemních účastníků online ankety mezi zaměstnavateli a zaměstnanci, které oslovila personální agentura Předvýběr.CZ. Poskytování příspěvků na sport a na kulturu shodně uvedlo 45 % zaměstnavatelů. 

„Průzkum potvrdil, že zatímco zaměstnavatelé se snaží poskytovat lidem co možná nejvíce výhod, zaměstnanci benefitům přikládají menší význam,“ říká František Boudný, ředitel personálky.

Na dovolenou firmy lidem přispívají nejvíce: v průměru 3553 korun ročně, zatímco na sportovní aktivity 1638 korun a na kulturní vyžití jen 1524 korun.

Dvě třetiny firem poskytují příspěvky všem, jen 14 % zaměstnavatelů tyto benefity nabízí vybraným profesím.

Podle zaměstnanců ale tyto příspěvky nejsou příliš důležité. Na stupnici od jedné do pěti, kde stejně jako ve škole jednička znamená nejvyšší důležitost a pětka naopak téměř žádnou, finanční příspěvky zaměstnavatele nejčastěji zaměstnanci označili trojkou (41 %), čtyřkou (31 %) a pětkou (21 %). Pouze sedm procent dotázaných tyto benefity hodnotí dvojkou.

Tři ze čtyř zaměstnanců uvedli, že vůbec nevyužívají příspěvek na dovolenou, 64 % lidí nevyužije příspěvek na kulturu a 46 % nečerpá ani příspěvek na sport. 

:: 

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze, rozsáhlou interní databázi kontaktů a sociální sítě. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 60 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Personální agentura je generálním partnerem klubu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a generálním partnerem Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočina. Podporuje činnost spolku Dobré víly dětem, ústavu Cesta z krize, ženský pěvecký sbor Akordum a sportovní výzvu Kolo pro Adama neziskové organizace Černí koně.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024