Pro přepravu zboží je výroba palet zásadní

Přeprava a výroba palet
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 9.3.2017 | Služby

Praha (Pressweb) - Hromadná přeprava zboží se dnes neobejde bez palet. Na začátku stál chytrý nápad mít vhodnou podložku pro uložení zboží. A jestliže chceme ušetřit při přepravě co nejvíce času, je vhodné mít jednu podložku, která provází zboží od výroby až k zákazníkovi. A výroba palet dle jediného a normovaného vzoru byla na světě. Přepravní palety musí být vyrobeny tak, aby byly vzdušné, z pružného materiálu a snadno manipulovatelné. Výroba palet se ustálila na tzv. europaletě se standardními rozměry i přesně danou výrobou. Normovaný je počet i tvar hřebíků.

Přepravní palety mají standardní rozměry

Výroba palet je sice poměrně jednoduchá, ale i tak je nutné dodržet stejné parametry. Přepravní palety se vyrábějí z listnatého i jehličnatého dřeva, které musí mít vlhkost maximálně 22 procent. Tím je zaručeno, že dřevo nebude napadeno plísněmi a vydrží určitý čas i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Výroba palet v kategorii standard je určena přesným počtem prken-přířezů, špalků a spojovacího materiálu. Na jednu paletu je nutné mít 11 přířezů, 9 špalíků a 78 hřebíků. Standardní přepravní palety mají rozměry 1200 x 800 x 144 milimetrů, jsou však typy s rozměry 1200 x 1000 x 144, případně 800 x 600 x 144 milimetrů.

Přepravní palety – nábytkářský hit

Výroba palet slouží primárně pro přepravu zboží, ale ukázalo se, že přepravní palety mohou být i zajímavým designovým prvkem v nábytkářském průmyslu. Díky jednoduché a vzdušné konstrukci se přepravní palety přeměnily ve stoly, lavice i postele. Výroba palet v některých firmách se doplňuje s výrobou nábytku z palet a zboží jde dobře na odbyt. Možná jste už navštívili restauraci, kde je z palet téměř veškerý nábytek a celek působí originálním dojmem. Přepravní palety opatřené lakem či barevnými nátěry slouží v pokojích studentů i extravagantních umělců. Palety jsou totiž levné a variabilní.

 

Témata: přeprava zboží, výroba palet, palety, palety výroba, přepravní palety | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300