S výrobky z králodvorské válcovny se zákazníci potkávají po celém světě

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 9.2.2017 | Průmysl, energetika

Králův Dvůr (Pressweb) - 8. 2. 2017: Český průmysl je často známější, než si myslíme. Kromě osvědčených exportních artiklů dodává do světa i produkty, o kterých tolik nevíme a přesto jsou součástí zvučných globálních značek. Ocel válcovaná za studena z králodvorského Bilsteinu mezi ně patří.

„Myslím, že stojí za to trochu poodkrýt produktovou mapu naší výroby. Lidé na naši značku můžou být právem hrdí,“ komentuje Peter Uhrík, předseda představenstva BILSTEIN CEE.

Zhruba 35 % výroby míří do automobilového průmyslu. „Nedodáváme plech na výrobu karoserií, i tak se ale prakticky každý motorista setkává s našimi výrobky. Dodáváme polotovary k výrobě vnitřních dílů, typicky jsou to úchyty palubních desek, bezpečnostní prvky sedadel nebo pojezdové kolejničky na přední sedadla,“ říká šéf firmy Uhrík.

Z králodvorských pásů se vyrábějí i zámky, typickým odběratelem je například známá značka Brano. „Je to velmi progresivní firma, která neustále hledá příležitosti, kde se může uplatnit,“ hodnotí Peter Uhrík.

Třicet procent pásů míří do nábytkářského průmyslu. „Je to nejatraktivnější segment našeho podnikání, vyhýbá se sezónním vlivům. Když je krize, kuchyňské linky se opravují, pokud je konjunktura, kupují se nové,“ pochvaluje si šéf ocelárny.

Na vzestupu je odbyt mířící do potravinářského průmyslu, v současnosti se podílí na prodejích zhruba desetinou. „Téměř v každém kavárenském řetězci používají bombičky na smetanu z u nás válcovaných pásů,“ říká Peter Uhrík.

Stejně tak se s bilsteinovskými produkty setkávají například kutilové kupující pilky a jiné nářadí v hobbymarketech.

Málokdo ale tuší, že každý Evropan, který platí centovými mincemi, má v ruce kus plechu z české válcovny. „Výlisky pro mincovní průmysl představují v současnosti deset procent naší produkce,“ prozrazuje šéf Bilsteinu. Přes brexit a pesimismus panující v eurozóně odbyt plechu k ražení mincí naopak roste.

Zhruba polovina za studena válcovaných pásů z Králova Dvora míří k českým a slovenským zákazníkům, při zahrnutí Polska a Maďarska míří do zemí Visegrádu 80 % produkce. 

::

BILSTEIN CEE a.s. je tradiční český výrobce pásové oceli válcované za studena, jejíž výroba v Králově Dvoře začala v roce 1938. Firma produkuje zhruba 50 tisíc tun pásů ročně s cílem zvýšit výrobu na 80 tisíc tun. Zaměstnává 165 lidí a je součástí německé BILSTEIN GROUP. Skupina má zhruba třetinový podíl na celoevropském trhu, který představuje asi 2,2 milionů tun oceli.

Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon bilstein_mapa-oceli.jpg2.43 MB
Region: Evropa

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024