Divadlo Kámen: Dopis poslaný poštou (premiéra)

Praha – Ve čtvrtek 12. února 2015 uvede Divadlo Kámen svou 26. premiéru.
Zadavatel: Divadlo Kámen | 9.2.2015 | Kultura, hudba, divadlo
Autor fotografie:
Divadlo Kámen

Praha (Pressweb) - Ve čtvrtek 12. února 2015 uvede Divadlo Kámen svou 26. premiéru.

Hra nese název DOPIS POSLANÝ POŠTOU a má dva podtituly (první: detektivka o nahlížení do jiných světů a jiných poštovních systémů; druhý: osudová setkávání, nenadálá propastná přátelství, moderní česká poezie, rozlitá kolomaz). Autorem scénáře i režie je Petr Odo Macháček.

Hlavním specifikem nové hry je bohatý výskyt čtené poezie, převážně moderní české. Básně sice nejsou vždy zřetelně slyšet, protože se protkávají s událostmi na jevišti, ale i přesto jsou zásadní složkou představení. Jejich autory jsou Jan Vladislav, Jan Nedbálek a Pavel Chroustjazz Votický. Zní i žalmy a další staré texty.

Jedním z úkolů čtených básní je rytmizace představení, podobně jako kdybychom použili hudbu. Básně zároveň rozvíjejí a obohacují motivy, vize, představy,“ upřesňuje režisér divadla Petr Odo Macháček.

Jednou ze zajímavostí je, že partnerem inscenace je Lenka Izsák a její salón MiaBella, který se zaměřuje na šití dámských šatů s retro půvabem. Modely Lenky Izsák, jejichž základem jsou sukně v kolovém tvaru, vycházejí z módy 50. let 20. století, jsou ovšem přizpůsobeny tak, aby byly nositelné i v dnešní době, například mají délku nad kolena.

Některé další zajímavosti včetně vysvětlení názvu a podtitulů inscenace jsou k dispozici na stránkách Divadla Kámen na internetové adrese http://www.divadlokamen.cz/a/dopis_poslany_postou_premiera_2015.htm.

 

Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry. Představení otevírají prostor pro vícedimenzionální zážitky, svobodnou interpretaci a nevyhnutelný humor.

 

Kontakt:

Helena Macháčková

helena.hedvika@divadlokamen.cz

606 167 399

Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Obrázek uživatele Divadlo Kámen
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875