Kachlová kamna jsou fenomén

Kachlová kamna
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 9.12.2022 | Služby

Praha (Pressweb) - Co vás překvapí v chalupě, kde se vaří na kachlovém sporáku? Že je všude příjemné teplo, které je jiné, než například od radiátorů. Je to tím, že rozehřáté kachle vydávají tzv. sálavé teplo, kterým se ohřívají předměty, takže je rovnoměrně rozložené teplo od podlahy ke stropu. Kachlová kamna jsou fenomén, který se plně vysvětlil až v poslední době. Tepelné záření nevíří prach, místnost postupně ohřívá a teplo dlouho vydrží. Je to zcela jiné, než když pokoje vyhřívá teplý vzduch. Sálavé teplo má podobné účinky, jako když se na jaře vystavíte sluníčku, které vás zahřeje.

Kachlová kamna se hodí i do moderních domů a bytů

Kachlová kamna nás provázejí stovky let a splňují požadavky, které se dnes kladou na ekologické vytápění. Už dávno neplatí, že jsou vhodná jen do rekreačních chalup. Kachlová kamna v moderním provedení najdete v nových domech i bytech. Nejenže splňují náročné požadavky na úsporné topení, ale jsou i estetickým vkladem k modernímu bydlení. Prostor vyhřívají i dlouho poté, co vyhasl oheň. Možná jste na zámcích slyšeli zkazky, že tamní velké a zdobené „kachláky“ hřejí po vyhasnutí ještě několik dní, ale to je samozřejmě nadsázka. Ale i bez fantazie vydrží kachle teplé i půl dne.

Sálavé teplo má i léčivé účinky

Kachlová kamna jsou příjemná i proto, že teplo, které vydávají, se nejvíce blíží přirozeným zdrojům, jak je známe z přírody. Ocení je i vaši domácí mazlíčci, kteří se budou vyhřívat co nejblíže kamen, protože jim toto sálavé teplo dělá dobře. Fyzikálně jde o elektromagnetické vlnění, které má podobné parametry, jako zařízení, jímž se léčí bolesti kloubů. U moderního topidla nejde jen o kachle, které akumulují a postupně vyzařují teplo, ale i o moderní technologie spalování, kdy není nutné tak často přikládat do ohně. Jsou i systémy, kdy stačí přiložit jen jednou či dvakrát za den.  

 

Témata: kachlová kamna, kachle na kamna, kamna, krby, kachlová kamna s výměníkem | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300