EKG pro veterinu slouží pro více druhů zvířat

EKG pro veterinu
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 9.1.2023 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Stejně jako člověku, ani zvířatům se nevyhýbají choroby srdce. Jsou způsobeny zejména dědičností, kdy se vrozené vady, někdy skryté, předávají z rodičů na potomky. U rodičů se nemusí projevit, ale když se sejdou dispozice matky a otce a vytvoří nevhodnou kombinaci genů, projeví se až u jejich potomka. Veterináři se u koček a psů setkávají nejčastěji s arytmií, ale také s vadami chlopní a dalšími vrozenými defekty. Pro diagnostiku těchto chorob se používá EKG pro veterinu, kde jsou uloženy standardní srdeční křivky mnoha druhů zvířat, takže vyšetření je rychlé a zvíře se netrápí.  

EKG pro veterinu pracuje na stejném principu jako lidské EKG

EKG pro veterinu pracuje na stejném principu jako lidská elektrokardiografie, což znamená, že na povrchu těla zvířete snímá elektrické vzruchy vznikající ve specializovaných srdečních buňkách. Elektrické impulsy poté vyvolávají stahy a uvolnění síní a komor a zajištují rozvod krve po celém těle. Pokud se ve frekvenci srdečního rytmu objeví anomálie, EKG pro veterinu je spolehlivě zachytí. Anomální frekvence má vliv na chování zvířete a projevuje se například únavou, nezájmem o hru nebo malátností. Majitelé psů a koček si většinou všimnou změn chování svého mazlíčka a přicházejí do ordinace veterinárního lékaře včas.

Přístroje EKG pro zvířata se používají i k monitoringu

EKG pro veterinu není jen pro psy a kočky, ale lze s ním sledovat i řadu druhů exotických zvířat. Existují přístroje, například SEIVA Praktik Wireless Vet, které pracují bezdrátově, což urychluje vyšetření. Přístroj dokáže uchovávat záznamy, porovnávat je se současným stavem a plynule přecházet do dalších veterinárních programů. Lze jej také využít k dlouhodobějšímu měření srdce, tzv. monitoringu. Záznamník a elektrody se upevní na tělo zvířete pomocí elastického obinadla. Srdeční frekvence se měří minimálně den, ale spíše týden nebo i několik týdnů.

 

Témata: EKG, EKG veterina, EKG pro veterináře, veterinární EKG, EKG pro zvířata | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300