Trubky odolávají i agresivní mořské vodě

Trubky odolávají i mořské vodě
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 9.1.2023 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Víte, že ocelové trubky jsou mimořádně odolné v mořské vodě, a proto se tam zatím jiný materiál nepoužívá? Podle výzkumů vydrží ocel v mořské vodě až 40 let. Odolává mechanickému i chemickému poškození. Práce s ocelovými trubkami je snadná, dobře se řežou, ohýbají a snadno svařují. Chemické přísady v oceli mění její odolnost, proto projektanti vybírají druh oceli pro konkrétní použití. V nabídkách firem je ocel s různými přísadami, pro některé účely je nutná vysoce tvrdá ocel, nebo naopak měkčí. Tvrdost se zvyšuje přidáváním uhlíku, případně dalších prvků jako je mangan, fosfor či kobalt.

Trubky se vyrábějí válcováním za tepla i za studena

Ačkoli plast si razí cestu i mezi materiály vedoucí plyny a tekutiny, ocelové trubky jsou v některých oborech stále nenahraditelné. Mají široké využití. Vyrábějí se ve válcovnách z ocelových polotovarů válcováním za tepla i za studena. Při nižší teplotě se u výrobku dosahuje větší přesnosti. Jsou svařované a bezešvé. Svařované trubky se používají jako konstrukční pro výrobu různých přístřešků a ramp, bezešvé slouží pro vedení tekutin a plynů i pod vysokým tlakem. Nejrozšířenější jsou například v hydraulických a pneumatických zařízeních a strojích.

Hutní materiál zahrnuje také betonářskou a profilovou ocel

Co mají společného trubky, betonářské ocel či plechy? Všechno je to hutní materiál, bez kterého se neobejde stavebnictví, strojírenství, karosářský či chemický průmysl. Tyče betonářské oceli, lidově nazývané roxory, se dávají do betonu, aby vznikl železobeton. Tento materiál spojuje skvělé vlastnosti oceli i betonu. K hutnímu materiálu patří i ocelové profily a jakly. Z nich se vyrábějí malé i velké konstrukce určené do vnitřních i venkovních prostorů. Ocelové nosníky nahradily kamenné či cihlové sloupy a pilíře. Zaberou menší prostor, přitom mají velkou nosnost. U nosných ocelových konstrukcí se dosahuje mimořádných rozpětí, například jedna z největších sportovních hal, která je v Singapuru, má rozpětí přes 300 metrů.

 

Témata: ocelové trubky, trubky, hutní materiál, ocelové profily, tyče, jakly | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300