Přístroje na měření EKG nemají chybět v žádné ordinaci

Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 9.11.2018 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Přístroje na měření EKG mají své místo v ordinacích praktického lékaře, na specializované klinice, ale také u veterináře. EKG neboli elektrokardiograf zaznamenává srdeční frekvenci a pořizuje její záznam, tedy elektrokardiogram. Z něho se lékař dozví, zda pacientovo srdce pracuje správně a nedochází ke změnám frekvence, které by signalizovaly nějakou srdeční chorobu. Principem EKG je, že specializované srdeční buňky vyvolávají svými vzruchy pohyb komor i předsíní a tyto elektromagnetické impulsy lze citlivým přístrojem zachytit i na povrchu těla.

Lékař rozhodne, zda zvolí klidové EKG nebo zátěžové

Lékař má několik možností, jak vyšetřit srdeční činnost. Jedním z nich je pořízení klidového EKG, což je vyšetření srdce v klidu, kdy pacient nevykonává žádnou činnost. Dalším typem je zátěžové EKG. Při něm se pacient musí podrobit nějaké fyzické zátěži, například šlape na rotopedu nebo běží na běžícím páse. Některé chorobné změny srdce se totiž projeví až po fyzické námaze. Kompletní obraz o činnosti srdce poskytuje EKG HOLTER, což je zařízení, jenž měří srdeční frekvenci kontinuálně, zpravidla několik dní. Při tomto měření může pacient vykonávat běžné činnosti.

Srdce monitoruje EKG HOLTER

EKG HOLTER je malá krabička, do níž směřuje několik svodů připevněných na těle. Přístroj zaznamenává srdeční frekvenci v pravidelných intervalech během dne i během noci. Lékař tak získává cenný záznam o činnosti srdce při různé námaze a spolehlivě pozná, zda jde o chorobné změny. Podobný přístroj jako EKG HOLTER je zařízení na monitorování krevního tlaku. Tyto monitorovací přístroje se používají například po operaci srdce či při sledování výkonnosti sportovců. Vývoj těchto zařízení umožňuje zmenšovat jejich velikost a zvyšovat kvalitu záznamu a jeho interpretaci.

 

Témata: EKG, EKG přístroje, Klidové EKG, zátěžové EKG, EKG Holter, Holter EKG | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300